Advert

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI DENİZLİ'DE TÖRENLERLE KUTLANDI

Denizli'de Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 97. yıl dönümü kutlama etkinlikleri, Valilik önünde düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI DENİZLİ'DE TÖRENLERLE KUTLANDI
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI DENİZLİ'DE TÖRENLERLE KUTLANDI egeseshaber

Denizli'de Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan tebrikat törenine Valimiz Ali Fuat Atik tebrikleri kabul etti. Yarışmada birinci gelen şiirin okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı okundu.

Cumhurbaşkanımızın mesajının okunmasının ardından Vali Sayın Ali Fuat Atik, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaparak şunları söyledi;

“Saygıdeğer Denizlili Vatandaşlarım;      

Bugün, geçmişimizden aldığımız güçle, ezelden ebediyete büyük umutlar ve emin adımlarla birlik ve beraberlik içerisinde yürümekteyiz. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün dediği gibi, Türk Milletinin karakterine ve geleneklerine en uygun yönetim biçimi Cumhuriyettir. Geleceğimizin teminatı, demokrasinin sembolü Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yılını kutlamanın gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.19 Mayıs’ta başlayan milli mücadelenin,  30 Ağustos’ta büyük zaferle noktalanmasını takiben, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 29 Ekim 1923 tarihinde ilan ettiği Cumhuriyetimiz, atalarımızdan ulusumuza kalan en büyük mirastır. Bizler bu mirası korumayı ve yaşatmayı büyük bir görev edinerek hayatlarımızı sürdürmekteyiz.    

Aziz Milletimizin varlığını sürdürmesi ve çağdaş dünyada hak ettiği yeri almasının yegâne sebebi Cumhuriyet’tir. İrfanla kurduğumuz ve şerefle koruduğumuz Cumhuriyet sayesinde bugün, haklı olarak büyük bir millet ve devlet olmanın gururunu yaşıyoruz.Elbette ki ulaşmamız gereken daha nice hedef, yapmamız gereken birçok büyük iş vardır. Sahip olduğumuz misyon ve üzerinde yaşadığımız coğrafyanın stratejik önemi, karşımıza sürekli engeller çıkarmış, çıkarmaya da devam edecektir. Bu engeller bizi yıldırmayacaktır. Bizler Türk Milleti olarak her zaman daha ileriye inançla ve durmadan yol alacağız.Dünyanın her yerinde, her daim ve her bir vatandaşımızla devletimizin bekası, milletimizin refahı için çalışacağız. Dünyanın gelişmiş ülkeleri ile her alanda yarışmaya ve evrensel insanlık değerlerinin savunulmasına öncülük etmeye devam edeceğiz. Bu yolda  mazlumların yanında, zalimlerin ve vatan hainlerinin ise karşısında olmaya, her zamankinden daha fazla azimli ve kararlıyız.

Sevgili Gençler;

Server Gazilerin, Merkez Efendilerin, Ahmet Hulusi Efendilerin evlatları olan sizler, Türkiye Cumhuriyeti dünyanın en gelişmiş ve müreffeh ülkesi oluncaya kadar var gücünüzle çalışmalısınız. Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği siz gençlere ait önemli görevler var. Bu görevlerin, bilim ve teknolojimizi geliştirme yarışına hızla devam etmek ve en önemlisi tarihimize, vatanımıza, öz değerlerimize, birlik ve beraberliğimize sahip çıkmak olduğunu asla unutmamalısınız.Bu duygu ve düşüncelerle, başta; Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere, şanlı tarihimizin ölümsüz sembolleri olan Aziz Şehitlerimizi, Kahraman Gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükran duygularıyla anıyorum. Büyük Türk Milletinin ve Denizlili vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”

Tören, Vali Sayın Ali Fuat Atik’in konuşmasının ardından, spor, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
"