Advert

İZMİR'DE CAN PAZARI! EGE ÜNİVERSİTESİ HASTESİ'NDE OHAL!

İzmir'de bugün öğleden sonra 6,6 şiddetinde gerçekleşen deprem sonrasında AFAD'ın yaptığı açıklamayla 12 kişi öldü, 419 kişi ise yaralandı, onlarca bina yıkıldı. Ege Üniversitesi Hastanesi'nde olağanüstü hal ilan edildi.

İZMİR'DE CAN PAZARI! EGE ÜNİVERSİTESİ HASTESİ'NDE OHAL!
İZMİR'DE CAN PAZARI! EGE ÜNİVERSİTESİ HASTESİ'NDE OHAL! egeseshaber

Bugün öğleden sonra merkez üssü İzmir'in Seferihisar ilçesi olan deprem, Ege Bölgesi'nin dışında İstanbul'da ve Marmara Bölgesi'nin tamamında hissedildi. Depremle beraber küçük çaplı tsunami çıktı.Depremin ardından 12 artçı deprem daha gerçekleşti. Deprem 16,5 kilometre derinlikte meydana geldi. 

"HASARLI BİNALARA GİRMEYİN"  

AFAD yaptığı açıklamada şunları söyledi; "Hasarlı binalara girmeyin, yolları acil yardım araçları için boş bırakın, evleri terk ederken doğalgaz kokusu yoksa telefonla sesli arama yapmayın, doğalgaz ve su vanalarını kapatın, elektirk şalterini indirin vanayı kapatın."

"ÇOK SAYIDA BİNADA HASAR VAR"

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal yaptığı açıklamada; “Çok sayıda binada hasar var. 9 katlı bir bina yıkıldı, 10’a yakın binada hasar var. Ekiplerimiz çalışıyor çıkan yaralılar var enkaz altında olan insanlarımızın olduğunu tahmin ediyoruz." dedi.

"KRİZ MASASI KURDUK"

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ ise " Bornova Belediyesi olarak kriz masası kurduk, spor alanları ve açık alanlarımız hazır. Akşam yemeği ve çadırlar gibi her şeyi karşılayacağız. Nerdeyse 7 şiddetindeki depremden sonra insanların eve girmesi mümkün değil, bu geceyi dışarıda geçireceğiz. Biz tüm olanaklarımızı Bornova'da, Bayraklı'da ve Büyükșehir Belediyesi olarak sürdürüyoruz. O depremin ardından 4 büyüklüğünde bir artçı daha oldu. Tedbirli olmak lazım, bu gece vatandaşa evlerden uzak olmasını tavsiye ediyoruz." dedi.

"20'YE YAKIN BİNADA YIKIM OLDUĞU BİLGİSİNİ ALDIK"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer 20'ye yakın binada yıkım olduğu hakkında bilgi aldıklarını aktarırken vatandaşları ise trafiğe karş uyardı ve şu açıklamayı yaptı; "Şu anda Bayraklı civarında 20 binada yıkım olduğu ihbarını aldık. Araç kullanımı konusunda vatandaşlarımızı uyarmamız lazım, enkaz kaldırma ekiplerimiz trafik tıkanıklığı nedeniyle oralara ulaşılamıyor. Kültür Park'ı açıyoruz, araçları oraya yönlendirmemiz lazım" dedi. 

CUMHURBAŞKANI BİLGİ ALDI

İzmir'de gerçekleşen depremin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir Büyükşehir Belediye Tunç Soyer'i arayarak bilgi aldı.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
"