Advert

GEÇMİŞ OLSUN İZMİR

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ Bornova Cumhuriyet Meydanı’ndaki kriz merkezini ziyaret ederek çalışmaları denetledi.

GEÇMİŞ OLSUN İZMİR
GEÇMİŞ OLSUN İZMİR egeseshaber

Bornova’da yıkılan bina olmazken depremin ağır hasar bıraktığı Bayraklı’da arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Bornova Belediyesi geceyi sokakta geçirecek vatandaşlar için kentin 9 ayrı noktasında yardım alanları oluşturdu. Buralarda kurulan yardım çadırlarında vatandaşlara kumanya ve battaniye yardımı yapıldığını söyleyen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Çok şükür Bornova’da çöken binamız yok. Tüm imkanlarımızla vatandaşımızın yanındayız. Ekiplerimizi aynı zamanda Bayraklı ilçesinde devam eden arama kurtarma çalışmalarına da destek veriyor. El birliği ile yaralarımızı saracağız. Allah bir daha böyle bir acı yaşatmasın” diye konuştu.

İDUĞ: “EL BİRLİĞİ İLE YARALARIMIZI SARACAĞIZ”
Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan çadırı ziyaret eden Başkan İduğ, 6.9 şiddetindeki depremin 35 saniye sürdüğünü ifade ederken “Bugünkü deprem hem süresi hem de şiddetiyle tarihe geçen depremlerden biri oldu. Bugün bir kez daha gördük ki riskli yapıların en kısa sürede ortadan kaldırılması gerekiyor. Bu yapıların yerine acilen depreme dayanıklı konutlar inşa edilmeli” diye konuştu. Bu süreçte Bornova Belediyesi tarafından oluşturulan Kriz Masası’nın 24 saat boyunca hizmet vereceğini söyleyen Başkan İduğ, “Kumanya, su ve battaniye dağıtımı yapıyoruz. Seyyar tuvaletler kurduk. Tüm halkımıza geçmiş olsun diyoruz. Allah bir daha böyle bir acı yaşatmasın” dedi. Bayraklı ilçesinde depremden etkilenen bölgeleri de ziyaret eden Başkan İduğ, kurtarma çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı. 12 can kaybı ve 522 yaralının olduğunu söyleyen Başkan İduğ, “Asıl sorun Bayraklı’da yaşanıyor. 12 can kaybı ve 522 yaralımız var. 4 bina tamamen çökmüş, 10 bina da yan yatmış. Acı tabloyla bir kez daha karşı karşıyayız” diye konuştu.

Bornova Belediyesi’nin Kriz Masası noktaları
Doğanlar Mahallesi Prof. Aysel Bayraktar Kültür Merkezi önü
Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi önü
Gençlik Merkezi ( Büyükpark)
Aşık Veysel Rekreasyon Alanı
Serintepe Kandere Parkı Çamdibi Atatürk Parkı Engelsiz Kafe

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HES KODU-İZMİRİM KART EŞLEŞTİRME SÜRESİ 20 ARALIK'A UZATILDI
HES KODU-İZMİRİM KART EŞLEŞTİRME SÜRESİ 20 ARALIK'A UZATILDI
VALİ FUNDA KOCABIYIK KADES MOBİL UYGULAMASINI TANITTI
VALİ FUNDA KOCABIYIK KADES MOBİL UYGULAMASINI TANITTI
"