Advert

"TÜM İMKANLAR DEPREMZEDELER İÇİN SEFERBER EDİLSİN"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, depremin vurduğu Mansuroğlu, Manavkuyu ve Adalet mahallelerinin muhtarlarını ziyaret etti. Başkan Soyer, Muhtarlık ve Yerel Hizmetler Dairesi Başkanı Ali Kılıç’tan, tüm ekibini bu mahallelere yönlendirmesini istedi.

egeseshaber

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 6,9 büyüklüğündeki depremden en çok etkilenen Bayraklı’nın Mansuroğlu Mahalle Muhtarı Yasemen Yavuzcezzar, Manavkuyu Mahalle Muhtarı Fatma Ceylan ve Adalet Mahallesi Muhtarı Ali Uluç’u ziyaret etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık ve Yerel Hizmetler Dairesi Başkanı Ali Kılıç’la birlikte muhtarlara destek veren Tunç Soyer, “Emrinizdeyiz” dedi.  Depremzedelerin muhtarlara ilettiği sorunları tek tek not alan Soyer, bu mahallelerde kriz masaları kurarak sorunları gidereceklerini söyledi.

"BAŞKA HİÇBİR İŞLE İLGİLENMEYİN"

Ali Kılıç’a, bütün personeli deprem bölgesine yönlendirme talimatı veren Tunç Soyer, “Bütün işinizi bırakın. Bütün ekibinizi bu üç mahalle muhtarının emrine verin. İhtiyaç listesini günlük olarak alın ve bu listeyi günlük olarak temin edin. Vatandaşlar ne istiyorsa, ne talep ediyorsa anında yapın. Başka hiç bir işle ilgilenmenizi istemiyorum” dedi. Üçer kişilik ekipler kurulmasını isteyen Soyer, ekiplerin muhtarların tüm çalışmalarına destek vereceklerini belirtti.

"EL ELE VEREREK YARALARI SARACAĞIZ"

İzmir’in 1200 mahallesinin bulunduğunu, Büyükşehir Belediyesi’nin şimdilik tüm gücüyle yalnızca bu üç mahalleye destek vereceklerini açıklayan Soyer, “Burada el ele vererek yaraları saracağız. İşi sürdürülebilir şekilde yürüteceğiz  Barınma meselesi de önemli. Canı yanan insanların sorunlarını bize iletin. Biz çözeceğiz” dedi.

TALEPLER EKSİKSİZ DİNLENECEK

Başkan Tunç Soyer, daha sonra içerisinde yıkama ve kurutma makinalarının bulunduğu çamaşır yıkama noktalarını inceledi. Ayrıca deprem bölgesinde kurulan Hemşehri İletişim Merkezi’ne (HİM) de giden Soyer, buradaki görevlilerden yurttaşların taleplerini eksiksiz olarak almalarını istedi.


 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HES KODU-İZMİRİM KART EŞLEŞTİRME SÜRESİ 20 ARALIK'A UZATILDI
HES KODU-İZMİRİM KART EŞLEŞTİRME SÜRESİ 20 ARALIK'A UZATILDI
VALİ FUNDA KOCABIYIK KADES MOBİL UYGULAMASINI TANITTI
VALİ FUNDA KOCABIYIK KADES MOBİL UYGULAMASINI TANITTI
"