Advert

KOCA YÜREKLİ MÜCADELE

İzmir'deki depremin enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor. Enkaz kaldırma çalışmalarında 98 santimetre boyuyla 4 gündür arama kurtarma çalışmalarında bulunan Rıdvan Çelik’in (29) verdiği mücadeleyle duygulandırdı.

KOCA YÜREKLİ MÜCADELE
KOCA YÜREKLİ MÜCADELE egeseshaber

Geçtiğimiz Cuma günü İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremden sonra yurdun birçok bölgesinden bölgeye gelen arama kurtarma ekipleri, kurtardıkları canlar ile yine gönüllerde yer edindi. Arama kurtarma görevlileri, yaşanan acılara karşın enkazdan çıkarttıkları her canlı ile umutları yeniden yeşertmeye devam ederken, yarattıkları mucizelerle de alkış aldılar. Arama kurtarma ekipleri enkaz altındakilere can, dışarıda ise umut oluyorlar.

VERDİĞİ MÜCADELE TAKDİR TOPLADI

Depremin ardından arama kurtarma çalışmalarına destemek vermek için İstanbul'dan gelen ekip içerisinde bulunan Rıdvan Çelik, 98 santimetre boyu ile dikkat çekti. Beraberindeki ekip ile Bayraklı'da bulunan Doğanlar apartmanı enkazında kurtarma çalışmalarına başlayan Çelik, bedeninin avantajınıyla cesaret isteyen boşluklarda canlı araması gerçekleştirdi. Ekip arkadaşıyla korkusuzca enkazın içerisine giren ve moloz yığınları arasında girilmesi mümkün olmayan delhizlerde sürünerek, hayat kurtarmak için canını ortaya koyan Çelik, küçük bedeni ve kocaman yüreğiyle depremin ilk gününden itibaren çalışmalarda bulundu. Rıdvan Çelik’i görenler şaşkınlık yaşadı, küçük bedeniyle de verdiği mücadele takdir topladı.

"1999 DEPREMİNDEKİ ANILARIMI DÜŞÜNDÜM"

Depremin ardından enkaz altında kalanlara yardım etmek amacıyla gönüllü olarak bölgeye giden Rıdvan Çelik, "İstanbul’da depremi duyduğumda, kendi biletimi kendim alarak İzmir’e geldim. Burada ekip arkadaşlarımızla buluştuk. Doğanlar apartmanına geldiğimizde durum içler acısıydı. Enkazda arama yapmaya başladık. O anda insanların benim için ne düşündüğü gerçekten hiçbir anlam ifade etmiyor. Ben 1999 depreminde geçen anılarım ve yaşantılarla enkaz altında olabilecek çocuk ve anneleri düşündüm. Belki biz de o enkazın altında olabiliriz düşüncesiyle hemen vazifeye atladım. Hiç çekinmedim. Ellerim daha çamurlu. Gönül isterdi ki hiçbir vatandaşımızı kaybetmeyelim. İnsanların tepkisi çok iyiydi. Üzerimde arama kurtarma kıyafetini gören insanlar bana senin yüreğin kocaman diyorlar” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"TEPEDEN ATAMAYLA GELEN REKTÖR ÖNCELİKLERİ DİKKATE ALMIYOR"
CHP’Lİ YALIM’DAN VERGİ VE HARÇ ZAMLARINA TEPKİ
CHP’Lİ YALIM’DAN VERGİ VE HARÇ ZAMLARINA TEPKİ
"