Advert

MUCİZENİN ADI AYDA

İzmir'in Seferihisar açıklarında geçtiğimiz Cuma günü gerçekleşen depremin ardından arama kurtarma çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Arama kurtarma ekipleri 58 saat sonra çıkarılan 14 yaşındaki İdil ve 62 saat sonra çıkarılan Elif'in ardından yeni bir mucizeye daha imza attı. Arama kurtarma ekipleri 91 saat sonra 4 yaşındaki Ayda Gezgin'i enkaz altından sağ olarak çıkardı.

MUCİZENİN ADI AYDA
MUCİZENİN ADI AYDA egeseshaber

İzmir'in Seferihisar açıklarında geçtiğimiz Cuma günü 6.6 şiddetinde meydana gelen depremin ardından sürdürdüğü arama kurtarma çalışmalarında yine bir mucizeye imza atmayı başardı. Rıza Bey apartmanında yapılan arama kurtarma çalışmaları esnasında 91 saat enkaz altında kalan 4 yaşındaki Ayda Gezgin'i sağ olarak çıkartmayı başardı. Hayat kordioru oluşturulduktan sonra serum takıldı ve termal battaniyeye sarılan Ayda, elden ele ambulansa taşındı. Küçük Ayda daha sonra ise hastaneye kaldırıldı. 

,

"BABAM NEREDE?"

Küçük Ayda'nın sesini ilk duyan Kadıköy Belediyesi arama kurtarma ekibinde görevli Nusret Aksoy oldu. Aksoy yaptığı açıklamada; "İlk etapta çığlık sesini duydum. Arkadaşlarıma çalışmayı durdurun çığlık sesi geliyor dedim jenerötör çalışıyordu ve çalışmasını durdurduk çok sesli bir ortamdı, tamamen sessizlik sağlandı. Arkadaşalara sesin geldiğini söyledim 'Ayda ben, iyiyim' dedi. Çamaşır makinesi vardı ve yaşam üçgeninde onun arasındaydı." diye konuştu. Küçük Ayda'nın ekiplere "Babam nerede?"diye sorduğu ifade edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
"