Advert

AKHİSAR'DAN İZMİR'E YARDIM KÖPRÜSÜ

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun, vatandaşlara yaptığı dayanışma çağrısı vatandaşlardan karşılık buldu ve duyarlı Akhisar halkının yardımları İzmir’deki depremzedelere götürülmeye başlandı.

AKHİSAR'DAN İZMİR'E YARDIM KÖPRÜSÜ
AKHİSAR'DAN İZMİR'E YARDIM KÖPRÜSÜ egeseshaber

Depremin ilk saatlerinden itibaren İzmir’in yanında olan Akhisar Belediyesi, deprem bölgesinde battaniye, sıcak çorba, simit, ayran ve çay ikramında bulunurken Akhisarlılar tarafından iletilen battaniye, giyim eşyası, bebek bezi, bebek maması, maske, dezenfektan, su, süt, ısıtıcı, ücretsiz internet ve benzeri gibi ihtiyaç malzemelerini depremzedelere ulaştırıyor.

Akhisar Belediyesi olarak daima zor durumda olan vatandaşların yanında olduklarını söyleyen Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, ‘Akhisar Dayanışması’ kapsamında yardımda bulunan tüm Akhisarlılara teşekkür etti. Başkan Dutlulu, “Akhisar olarak geçtiğimiz aylarda depremler sebebiyle biz de zor zamanlar geçirdik. İzmir’de yaşanan deprem hepimizi derinden yaraladı. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz. Depremin hemen ardından kriz masamızı oluşturduk, ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi ve diğer ilçe belediyeleri ile iletişime geçtik. Acil Müdahale Ekiplerimiz ile birlikte bölgeye hareket ederek depremzede vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarını karşıladık. İzmir’deki vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Duyarlı Akhisar halkının gösterdiği büyük dayanışma örneği, bizleri her zaman olduğu gibi duygulandırdı. 7’den 70’e tüm Akhisarlılar güçleri yettiğince yardımda bulundular. Biz de toplanan yardımları hızlı bir şekilde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin koordinasyon merkezine ulaştırmaya devam ediyoruz. Şu ana kadar 7 araç dolusu yardımı İzmir’deki depremzedelere ulaştırdık. Bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah daha büyük afetlerden hepimizi korusun”  ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
"