Advert

DEPREM BÖLGESİNDE ÖLÜ SAYISI YÜKSELDİ

AFAD, depremle ilgili son bilgileri kamuoyuyla paylaştı. Depremde yaşanan can kaybı 109'a yükseldi. Yaralanan 1036 kişi olduğu kaydedilirken, 10 kişi yoğun bakımda ve üçünün durumu ağır. 138 kişinin tedavisi ise hastanelerde sürüyor.

DEPREM BÖLGESİNDE ÖLÜ SAYISI YÜKSELDİ
DEPREM BÖLGESİNDE ÖLÜ SAYISI YÜKSELDİ egeseshaber

Ege Denizi'nde merkez üssü İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında gerçekleşen depremde can kaybı 109'a yükseldi. Yaralı sayısının 1036 olarak açıklanırken 138 kişinin de tedavisi hastanelerde devam ediyor.

EĞİTİME BİR HAFTA ARA VERİLDİ

Deprem nedeniyle İzmir genelinde eğitime bir hafta ara verildi. Kararı geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından duyuran Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitime devam edilip edilmeyeceğine deprem bölgesindeki duruma göre karar verileceğini açıkladı. 

Okullarda hasar tespit çalışmalarının da sürdüğünü belirten Bakan Selçuk, "139 okulumuzdaki küçük ölçekli hasarların, bazı çatlaklar ya da duvarlarda görülen bazı emarelerin hepsinin ayrıntılı analizi yapılıyor. Gerekli onarım çalışmaları için de tüm hazırlıklar tamamlanmış durumda. İzmir'de okullarımızla ilgili Allah'a şükür bir sorun yaşamadık" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"