Advert

SALİHLİ BELEDİYE MECLİSİNDEN İZMİR'E BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda başkanlığında Kasım ayı meclis toplantısı için bir araya gelen Salihli Belediye Meclisi, İzmir’de meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabırlar diledi.

SALİHLİ BELEDİYE MECLİSİNDEN İZMİR'E BAŞSAĞLIĞI MESAJI
SALİHLİ BELEDİYE MECLİSİNDEN İZMİR'E BAŞSAĞLIĞI MESAJI egeseshaber

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, meclis toplantısının açılışında yaptığı konuşmasında, “Cuma günü merkezi Seferihisar açıkları olan, İzmir’imizi ve Ege bölgemizi etkisi altına alan ilçemizde de hissedilen maalesef üzücü bir deprem yaşadık. Devletimiz, kurtarma ekipleri ve sivil toplum örgütleri büyük bir çaba ile bu işin üstesinden gelmeye çalışıyorlar. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısını 110 olarak açıkladı. Salihli Belediye Meclisi olarak hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Deprem hayatımızın bir gerçeği çünkü Türkiye, Ege bölgesi ve Salihli’miz birinci derece fay hattında. Bu anlamda yapılması gerekenler devletimizin kanunlarında sıralı hepsi teker teker çıkan yasalarda belirtilmiş. Önemli olan burada insan unsurunu ön plana çıkararak yapmış olduğumuz görevlerin tam anlamıyla dürüstçe yapılmasından geçiyor.

Projenin başlangıcından evin dairenin, dükkanın, atölyenin ve konutun teslimine kadar geçen sürenin dürüstlük çerçevesinde yasalara uygun yapılsaydı bugüne kadar ve denetimleri de düzgün olsaydı eminim can kayıpları bu şekilde olmazdı. İnşaatların denetimleri belediyelerden alındı, yapı denetim firmalarına verildi ve bize sadece hak edişleri geliyor ve inşaat bitiminde en son ruhsat almak için müracaat ediyorlar. Sürecin takibini tamamen yapı denetim firmalarının sorumluluğunda gidiyor. Belediyeye ruhsat için yapılan başvurularda kontrol ekiplerimiz incelediklerinde ise sıkıntılar çıkmaya başlıyor. Kaçak inşaat durumu özellikle bu bölgelerde ve ülkemizde olmaması gerekir. Bugüne kadar taviz vermedik bundan sonra da kesinlikle taviz vermeyeceğiz. Acıların önlenmesi için kesinlikle bu konuda kararlı gitmemiz gerekir ve denetimlerin de sağlıklı yapılması gerekir. Göreve geldiğimiz 2014 yılında meclis arkadaşlarım ile birlikte ilk önce Salihli’nin jeolojik etüt çalışmalarını yaparak Salihli’mizin tamamının jeolojik raporlarını ve revizyon planını da bu rapora göre uyarladık. Cenab-ı Allah bu tür acıları bir daha yaşatmasın. Bu işlerle uğraşan insanların büyük sorumluluğu var. Dolayısıyla projeden inşaatın bitimine kadar teslimine kadar geçen sürede bütün işleri kendi alanlarında uzman ve deneyim sahibi olan kişiler yapmalıdır.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
"