Advert

ALİM IŞIKTAN KARDEŞ ŞEHİR KARAMAN'A ZİYARET

6 Mart 2020 tarihinde Kütahya Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen protokol çerçevesinde Kütahya ve Karaman illeri Kardeş Şehir oldu. Bu kapsamda Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Salih Özden ve belediye meclis üyeleri ile birlikte Karaman Belediyesini iade-i ziyarette bulundu

ALİM IŞIKTAN KARDEŞ ŞEHİR KARAMAN'A ZİYARET
ALİM IŞIKTAN KARDEŞ ŞEHİR KARAMAN'A ZİYARET egeseshaber

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık 6 Mart 2020 tarihinde kardeş şehir ilan edilen Karaman Belediyesine iade-i ziyarete gitti. Başkan Işık Yardımcısı Özden ve Kütahya Belediye Meclis üyeleri Karaman Belediyesi Meclis toplantısına katıldı. Meclis toplantısında konuşama yapan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık Karamanda olmaktan ve kendilerini belediye meclisinde kabullerinden dolayı Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı ve Karaman Belediyesi Meclis üyelerine teşekkürlerini sundu. Başkan Prof. Dr. Işık bu toplantıya tam kadro ile katılmayı planlamıştık ancak içinde bulunduğumuz pandemi süreci nedeniyle küçük bir kadro ile ziyaret ettik. Gösterdiğiniz ev sahipliğinden dolayı teşekkür ediyorum. Kardeşliğimizin daim olmasını ve ülkemiz ve aziz milletimiz için hayırlı hizmetler yapmayı temenni ediyorum dedi.


KÜTAHYA POTANSİYELİ OLAN BİR İL
Konuşmasında Kütahyayı tanıtan Başkan Işık Kütahyanın Karaman gibi kadim illerden bir tanesi olduğunu vurguladı. Kütahyanın birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını dile getiren Başkan Işık Kütahya yaklaşık 7 bin yıllık tarihi olan bir şehir. Karamana benzer yanları var Kütahyanın. Kültür ve sanat şehri olması, turizme ve termal sağlık turizmine kaynaklarının iyi olması, bölgede kendini komşularımıza göre birkaç adım öne çıkartacak potansiyele sahip bir iliz. Potansiyelimizi ekonomik katkıya dönüştüremeyen illerimizden birisi Kütahya. Merkezde 253 bin nüfusumuz var. Yaptığımız proje ile şehrimizde okuyan üniversite öğrencilerine yönelik ikametlerini Kütahyaya aldırmaları durumunda bazı imkanlar ve kolaylıklar sağladık meclisimizin de desteği ile. Böylelikle 11 bin öğrencimiz nüfus kaydını Kütahyaya aldırdı ve Kütahya tarihi0nde ilk kez merkez nüfusunu 250 binin üzerine çıkarttı. Belediyelerden B7 grubundan B8 gurubuna geçiş yaptık. Bunun somut avantajı kadromuzda 102 kişinin artışını sağladı dedi. Kütahya Belediye Meclis Üyelerinin çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan Prof. Dr. Alim Işık Meclisimizin dağılımı koalisyon yapısında. Kütahya Belediye Meclisinde tarihinde ilk kez tek partiye çoğunluk vermedi. Uzlaşma kültürü ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aldığımız karalarının çoğu oy birliği ile meclisimizden geçiyor. Bizi çok sıcak bir şekilde karşıladınız teşekkür ediyorum. Normalleşme sürecine girdiğimizde bizde sizleri tüm meclis olarak davet ediyoruz dedi.Toplantı karşılıklı hediyelerin takdimi ile son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HES KODU-İZMİRİM KART EŞLEŞTİRME SÜRESİ 20 ARALIK'A UZATILDI
HES KODU-İZMİRİM KART EŞLEŞTİRME SÜRESİ 20 ARALIK'A UZATILDI
VALİ FUNDA KOCABIYIK KADES MOBİL UYGULAMASINI TANITTI
VALİ FUNDA KOCABIYIK KADES MOBİL UYGULAMASINI TANITTI
"