Advert

82 YILLIK ÖZLEM

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebediyete intikalinin 82. yıl dönümü nedeniyle Manisa'da da anma programı düzenlendi. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün özlem ve minnetle anıldığı programa, Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Güzgülü de katıldı.

82 YILLIK ÖZLEM
82 YILLIK ÖZLEM egeseshaber

Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebediyete intikalinin 82. yıl dönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'nda anma programı düzenlendi. Törene, Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, 1. Komando Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Sebahattin Kalkan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz,  Manisa CBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Ali Öztozlu ve Uğur Başkal, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü Daire Başkanları, askeri erkan, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Törende ilk olarak Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtına çelenk sunuldu.

Saatler 9’u 5 Geçe Hayat Durdu

Saatler 09.05’i gösterdiğinde tüm yurtta olduğu gibi Manisa'da da hayat durdu. Siren sesleri eşliğinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşı okundu. Daha sonra, ise günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar yapıldı. Tören, Cumhuriyet Meydanında yer alan Atatürk fotoğrafları sergisinin ziyaret edilmesiyle sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
"