Advert

UŞAK GAZETECİLER DERNEĞİNDEN 10 KASIM AÇIKLAMASI

Uşak Gazeteciler Derneği Başkanı Serkan Karayol, Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 82. yıldönümünde yazılı bir açıklama yaptı.

UŞAK GAZETECİLER DERNEĞİNDEN 10 KASIM AÇIKLAMASI
UŞAK GAZETECİLER DERNEĞİNDEN 10 KASIM AÇIKLAMASI egeseshaber

Karayol açıklamasında şu cümlelere yer verdi “Ülkemizi ve milletimizi, askerî - siyasi dehasıyla büyük bir işgalin pençesinden kurtaran Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yaşamını adeta halkına adamış, işgal sürecinde bir yandan demokratik yönetim sistemini ilke edinirken, diğer yandan başta Çanakkale olmak üzere ülkemizin bütün savaşlardan zaferle çıkmasını sağlamıştır.

Demokratik, laik, sosyal hukuk devletinin temellerini atan ve modern bir toplumsal hayatı hedefleyen devrimleri ile bizleri bugünlere taşıyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ülkemizi gençlere emanet etmiş, bilimsel düşünceyi hep ön planda tutmuştur.

Basına ve basın özgürlüğüne de yürekten inanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu konudaki net görüşünü, “Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikri gıdayı vermekte, hulasa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir” sözleriyle dile getirmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikal edişinin 82. yıl dönümünde, büyük bir özlem, saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"