Advert

CHP ATATÜRK’ÜN ÖLÜM YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE ÇELENK SUNDU

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanlığı 10 Kasım Atatürk’ü Anma Gününün 82. Yılı Nedeniyle Atatürk Anıtına Çelenk Bıraktı. Programa CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen,CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım ve partililer katıldı.

CHP ATATÜRK’ÜN ÖLÜM YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE ÇELENK SUNDU
CHP ATATÜRK’ÜN ÖLÜM YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE ÇELENK SUNDU egeseshaber

Çelenk sunumu sonrası açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı Dr. Ali Karaoba, Büyük şahsiyetler yas tutularak değil fikirleriyle, eserleriyle,fedakâr gayretleriyle anılırlar diyerek Ulu Önder Atatürk’ü andı.

CHP İl Başkanı Ali Karaoba ‘’Bugün Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü nedeniyle burada toplanmış bulunuyoruz. Öncelikle değerli basın mensuplarının, emniyet teşkilatımızın, saygı değer vatandaşımızın partililerimizin bizleri bugüne yalnız bırakmadığı için Mustafa Kemal Atatürk’e saygımızdan dolayı sizlere de teşekkür ediyorum.

Büyük şahsiyetler yas tutularak değil fikirleriyle, eserleriyle, fedakar gayretleriyle anılırlar bizlerde vefatının 82. Yılında ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’e İstiklal Savaşımızın Başkomutanı, Bağımsızlığımızın sembolü, Cumhuriyetimizin Kurucusu olarak gururla ve minnetle saygıyla anıyoruz.

Unutmamak gerekir ki 10 Kasım 1938 bir devrin sonu değil Atatürk’ün bizlere miras bıraktığı Cumhuriyetimizin yeni bir döneminin başlangıcıdır. Dolayısıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasına sahip çıkmak onun en büyük eserim dediği Cumhuriyetimizin daha fazla güçlü daha demokratik daha kalkılmış hale getirmek onun kendi değimiyle muasır medeniyetler seviyesine çıkartmakla mümkün olacaktır. Bugün bizler Cumhuriyetimizin temel değerleri korumak ve yaşatmak için mücadele ediyoruz. İnanıyorum ki gelecek nesillerimizde Cumhuriyeti ilelebet payidar kılmak için aynı acı ve kararlılıkla mücadele edeceklerdir. Bu inançla vefatının 82. Yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla şükranla ve rahmetle anıyorum. ‘’ ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
"