Advert

"MÜHİMMAT FABRİKASI İSTİHDAM AÇISINDAN ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR"

Uşak MHP İl Başkanlığı basın açıklaması yaptı. MHP Uşak İl Başkanı Ayhan Kınden Uşak'ın geri dönüşümde Türkiye'nin göz bebeği bir şehir haline geldiğini vurguladı.

egeseshaber

Milliyetçi Hareket Partisi Uşak İl Başkanı Ayhan Kınden yaptığı açıklamada; "Uşak Türkiye'de geri dönüşüm sektörünün gözbebeği haline gelmiş ve Uşaklı sanayicilerimizin üstün gayretleri ve şahsi teşebbüsleri neticesinde çok güzel yatırımlar yapılmış, ülkemiz ekonomisine ve istihdam noktasında çok güçlü  katkılar sağlamışlar ve sağlamaya devam etmektedirler. Uşak Türkiye’nin geri dönüşüm sektörünün lideri haline gelmiş ona göre alt yapısı oluşmuş ve sanayicilerimiz  çok zorlu mücadeleler vererek işletmelerini faal şekilde ayakta tutmaya çalışmaktadırlar. Kovid 19 nedeniyle iş yerlerimizdeki çalışma koşulları hem işçilerimizi hem de işverenlerimizi etkilemiş işçi işveren dayanışması şeklinde bu zorlu günlerin yerini bir an önce sağlıklı günlerin gelmesini özlemle beklemektedirler.

Uşak'ta yapılacak yatırımların farklı sektörlerde de olması gerektiğini ve sanayimizin  Türkiye'de ve dünyada ses getirecek özellikle savunma sanayimize katkı sağlamak amacıyla devletimizin öncülüğü ve kontrolünde mühimmat üretimi yapan çeşitli kalibrelerde mermi üretimi yapacak  modern bir tesis yani fabrika kurulmasının Uşak sanayisine çok geniş katkılar sağlayacağı kanaatindeyiz. Ülke savunmasına ve ekonomisine katkı sağlayacak böyle bir tesisin Uşak’ta olması ve istihdam yaratması memleketimiz için son derece önem arz etmektedir. Aynı zamanda da üretilen mühimmatın çeşitli ülkelere ihracatı da mümkündür. Devlet yatırımı olarak veya çok ortaklı Uşak ‘lı sanayicilerimizi toplayarak fizibiletesini yaparak bir ortak konsensüs oluşturarak özel sektörü teşvik edebilir. Uşak’ta bu potansiyel mevcuttur. Devletimizin bu konuda Uşak’ımıza ve Uşaklımızla omuz vereceğine inanıyor, herkese sağlıklı günler diliyorum." ifadelerine yer verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
"