Advert

KORONVİRÜS ÖNLEMLERİ AÇIKLANDI: KISMİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GETİRİLDİ

Dün gerçekleşen kabine toplantısında koronavirüsle ilgili yeni önlemler alındı. Koronavirüsle mücadelede alınan yeni önlemleri cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. İçişleri Bakanlığı ise gece geç saatlerde alınan önlemlerle ilgili 81 ilin valiliğine genelge gönderdi.

KORONVİRÜS ÖNLEMLERİ AÇIKLANDI: KISMİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GETİRİLDİ
KORONVİRÜS ÖNLEMLERİ AÇIKLANDI: KISMİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GETİRİLDİ egeseshaber

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile gönderdilen koronavirüs önlemleriyle ilgili olan genelge 20 Kasım 2020 tarihinde yürürlüğe girecek. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı koronavirüs önlemlerine göre hafta sonu saat 10.00-22.00 saatleri dışında sokağa çıkma yasağı uygulanacak. İlk uygulama ise 21 Kasım Cumartesi günü saat 20.00'den 22 Kasım Pazar saat 10.00'a kadar, 22 Kasım Pazar günü saat  20.00'den 23 Kasım Pazartesi günü saat 05.00'e kadar devam edecek. 

65 YAŞ ÜSTÜ VE 20 YAŞ ALTINA SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI GETİRİLDİ

Tüm yurt genelinde 65 yaş ve üzeri kişiler 10.00-13.00 saatleri arasında, 1 Ocak 2001 ve sonrasında doğanlar ise 13.00-16.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek. Koronavirüsle mücadele önlemlerine yönelik açıklanan genelgede ikinci bir karar alınıncaya dek, kahvehane, kıraathane, kır bahçesi, internet kafe, elektronik oyun salonu, bilardo salonu, lokal, çay bahçesi ve halı saha faaliyetleri durduruldu.

OKULLAR YENİDEN KAPATILDI

21 Eylül 2020 tarihinde yüz yüze eğitime başlayan okullar ise dün açıklanan kararlar sonrasında tekrar kapatılarak yıl sonuna kadar uzaktan eğitime geçme kararı aldı. Açıklanan yeni koronavirüs önlemleri neticesinde alışveriş merkezleri, lokanta, pastane, kafe, kafetarya gibi gıda sektörleri ise saat 10.00- 22.00 saatleri arasında açık olacak ve sadece paket servis uygulaması yapacak.

Sinema salonlarının yıl sonuna kadar kapalı kalacağı açıklanırken tüm spor müsabakaları da seyircisiz olarak oynanmaya devam edecek.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
"