Advert

SOMALI ÜRETİCİLER SERALARINA KAVUŞUYOR

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Örtü Altı Yetiştiriciliğini Geliştirilmesi projesi kapsamında yüzde 75 hibeli olarak desteklenen seracılık projesi, başarıyla devam ediyor. Bu kapsamda Soma’da da başvuran üreticilerin konstrüksiyon montaj işlemleri tamamlanırken, sera örtü naylon çekim işlemleri ise devam ediyor.

SOMALI ÜRETİCİLER SERALARINA KAVUŞUYOR
SOMALI ÜRETİCİLER SERALARINA KAVUŞUYOR egeseshaber

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Somalı üreticilerin sera konstrüksiyon montaj işlemlerini tamamladı. Çalışma kapsamında sera örtü naylon çekim işlemlerinin ise hızlı bir şekilde devam ettiği belirtildi. Manisa Büyükşehir Belediyesinin Soma ilçesinde 3. etap sera projesinden toplam 7 adet üreticinin faydalanacağı bildirildi. Sera kurulumları tamamlandıktan sonra 1. ve 2. etap sera projeleri ile birlikte Soma ilçesine bağlı 5 mahallede, 13 adet yüzde 75 hibe destekli sera kurulumunun yapılmış olacağı ifade edildi.

Projelerimiz Devam Edecek

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, “Soma ilçemizde bu yıl toplam 7 adet başvuru aldık. Bu başvuruların tamamlanması adına sera konstrüksiyon montaj çalışmaları tamamlandı. Sera örtü naylonu çekim işlemleri de devam etmekte. Soma ilçemize 3. etap sera projemiz ile birlikte toplam 13 adet sera kurulumu yakın zamanda tamamlanacaktır. İl genelinde kırsal kalkınmanın sağlanması adına projelerimiz devam edecek. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün önderliğinde, 2020 yılında 104 seranın montajını yaparak, üreticilere üretim çeşitliliği, pazara sürekli ürün çıkarma imkanı ve üretim gelirlerini artırmak adına destek sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY GÜVENLİK VE İSTİHBRAT KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
“KENTTEKİ YAPI STOKUNUN ENVANTERİNİ ÇIKARTACAĞIZ”
"