Advert

UZAKTAN EĞİTİMİN DETAYLARI BELLİ OLDU

Uzaktan eğitimle ilgili merak edilenleri Milli Eğitim Bakanı Zİya Selçuk açıkladı. Rehabilitasyon merkezleri dışında kalan bütün eğitim kurumlarında 4 Ocak 2021 tarihine kadar yüz yüze eğitime ara verildi. Bakan Selçuk sınavların da yapılmayacağını duyurdu.

UZAKTAN EĞİTİMİN DETAYLARI BELLİ OLDU
UZAKTAN EĞİTİMİN DETAYLARI BELLİ OLDU egeseshaber

Koronavirüs salgınında artan sayılar sonrasında ilk ve orta dereceli okullarda yüz yüze eğitim 4 Ocak tarihine kadar yapılmayacak. Milyonlarca kişiyi ilgilindiren açıklamayı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptı. 

4 OCAK 2021 TARİHİNE KADAR

Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden Bakan Selçuk imzalı yapılan açıklamada 20 Kasım 2020 tarihinden 4 Ocak 2021 tarihine kadar resmi, özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim faaliyetlerine uzaktan eğitim yoluyla devam edileceği açıklandı.  

DERSHANELER DE KAPATILDI

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olan okul öncesi eğitim kurumları, kreşler, özel eğitim okulları ve sınıfları ile uygulamalı derslerin yapıldığı meslek liseleri de bu kapsamda yer aldı. MEB tarafından yapılan açıklamada dershanelere, yetiştirme kurslarına ve takviye kurslarında da yüz yüze eğitim yapılmayacak. 

Milli Eğitim Bakanlığı rehabilitsayon merkezlerinin ise yüz yüze eğitime devam edebileceğini açıkladı. 

SINAVLAR YAPILMAYACAK

Zümre öğretmenlerinin haftada en az 1 defa okula gideceği ve uzaktan eğitim sürecinde ek ders ücretlerini alacakları ifade edildi. Milli Eğitim Bakanlığı 31 Aralık 2020 tarihine kadar ise hiçbir sınavın hiçbir şekilde yapılmayacağına değindi ve salgının seyrine göre sınavlarla ilgili planlamaların ne yönde olacağına okul yönetimi ve öğretmenler tarafından öğrencilere duyurulacağı bildirildi. 

LGS VE YKS SINAVI AÇIKLAMASI HAFTAYA

Bakanlık açıklamasında, ayrıca şuana kadar 60 bin tablet bilgisayar dağıttını, 30 bin adet tablet bilgisayarın da 10 gün içerisinde dağıtılacağını açıkladı. LGS ve YKS sınavları için de açıklama yapan Bakan Selçuk önümüzdeki hafta bu konuyla ilgili bilgileri paylaşacaklarını ifade etti.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SALGINDA YENİ SÜRECİN  AYRINTILARI
SALGINDA YENİ SÜRECİN AYRINTILARI
İLKLER ŞEHRİ UŞAK KORONAVİRÜS TEDBiRLERİNDE BİR İLKE İMZA ATTI
İLKLER ŞEHRİ UŞAK KORONAVİRÜS TEDBiRLERİNDE BİR İLKE İMZA ATTI
"