Advert

DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ'NDE VALİ TAVLI'YA ZİYARET

Dünya Çocuk Hakları Günü, 1989 yılından bu yana, Birleşmiş Milletler tarafından kabul görmesinin ardından 20 Kasım tarihinde farkındalık yaratmak için kutlanmaktadır. 193 ülke tarafından onaylanan Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi, kanunen çocukların sahip olduğu eğitim, sağlık, barınma gibi hakların tanımlanmasına olanak sağlamaktadır.

DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ'NDE VALİ TAVLI'YA ZİYARET
DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ'NDE VALİ TAVLI'YA ZİYARET egeseshaber
Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Vekili Osman Toprakçı, İl Göç İdaresi Müdürü Mehmet Kavuk ile beraberinde 6 çocuk, Vali Orhan Tavlı’ yı ziyaret ettiler.
Vali Orhan Tavlı, ziyarete gelen çocuklarla bir süre sohbet ederek, çocukların ihtiyaçlarını dinledi.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Orhan Tavlı, “Bir ülkenin geleceği çocuklardır, onlar geleceğimizin teminatıdır. Her çocuk öncelikle sağlık, eğitim ve diğer tüm imkânlardan yararlanma, barış dolu bir dünyada hayatın tüm güzelliklerini yaşama hakkına sahiptir. Bu nedenle çocukların özel bir duyarlılığa ve özel bir korunmaya ihtiyaçları vardır. Geleceğimiz olan çocuklarımızı onlara daha güzel bir ortam sunduğumuzda geleceğimizi teminat altına almış oluruz.” Dedi. 
 
Çocuklara yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğunu belirten Vali Orhan Tavlı, tüm çocuklarımızın “Dünya Çocuk Hakları Günü’nü” kutluyorum” dedi.
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HES KODU-İZMİRİM KART EŞLEŞTİRME SÜRESİ 20 ARALIK'A UZATILDI
HES KODU-İZMİRİM KART EŞLEŞTİRME SÜRESİ 20 ARALIK'A UZATILDI
VALİ FUNDA KOCABIYIK KADES MOBİL UYGULAMASINI TANITTI
VALİ FUNDA KOCABIYIK KADES MOBİL UYGULAMASINI TANITTI
"