Advert

KORONAVİRÜSTE KAN GRUPLARI HASTALIĞI ETKİLİYOR

Koronavirüs salgınında dünyadaki vaka sayısı 59 milyonu geçti. New York'taki Columbia Üniversitesi ise Covid-19 virüsünün kan gruplarını ve risk grubunu araştırdı. Bilim insanlarına göre koronavirüse yakalanan en büyük risk grubu AB kan gruplarına ait olan insanların olduğunu ortaya çıkardı.

KORONAVİRÜSTE KAN GRUPLARI HASTALIĞI ETKİLİYOR
KORONAVİRÜSTE KAN GRUPLARI HASTALIĞI ETKİLİYOR egeseshaber

Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılan koronavirüs araştırmalarında salgına yakalanma durumunun kan gruplarına göre değişiklik gösterdiğini ortaya çıkardı. New York'taki Columbia Üniversitesi'nde gerçekleştirilen üniversitede 14.112 insan üzerinde gerçekleştirilen araştırmada kan grupları, enfeksiyon oranı, entübe oranı ve ölüm oranını etkileyen faktörlerden birisi olduğunu gözler önüne serdi.

EN DÜŞÜK RİSK GRUBU A VE B

0 kan grubuna sahip insanların ölüm oranı ve entübe konusunda arada kaldığını belirleyen uzmanlar AB kan grubuna sahip olan bireylerde ise ölüm ve entübe oranın yüksek olduğu ifade edildi.  A ve B kan gruplarında sahip bireylerde ise bu oranın daha düşük olduğu belirlendi.

Ayrıca araştırmayı yapan bilim insanları bunun daha kapsamlı bir şekilde yapılması gerektiğini ifade etti. Uzmanlar, salgının genetiğe etkisi konusunda da çalışmalara devam ettiklerini açıkladılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"