Advert

"İHRACAT YAPAN SANAYİCİYE KÖSTEK OLUNAN DURUM VAR"

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Özkan Yalım Dışişleri Bakanlığı 2021 Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuştu.

egeseshaber

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım Dışişleri Bakanlığı 2021 Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmelerinde yaptığı açıklamada 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladı. Yalım, son genel seçimlerde 3 bin 600 ek göstergeyle ilgili olarak cumhurbaşkanın sözlerini hatırlattı ve şöyle konuştu; "polislerimize, sağlık görevlilerimize ve din görevlilerimize verdiğiniz sözü tutun! 100 gün dediniz 900 gün oldu. Hala 3600 Ek Gösterge’yi çıkarmadınız!" ifadelerine yer verdi.

"İHRACAT YAPAN SANAYİCİYE KÖSTEK OLUNAN BİR DURUM VAR"

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Özkan Yalım deri sektöründe sanayicilerden alınan yüzde 20'lik fonla ilgili de plan ve bütçe komisyonunda açıklamalarda bulundu. Yalım yaptığı açıklamada; "Deri sektöründe ihracat yaptığı için yüzde 20 fon getirildi. İhracat yapan sanayiciye köstek olunan bir durum var." ifadelerine yer verdi.

YALIM'DAN GÜNEŞ'İN SÖZLERİNE ELEŞTİRİ

AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş'in esnafa gerekli desteği verdiklerini ifade etmesinin ardından konuşan CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, "AK Parti sanayicinin, dericinin, esnafın ve tüccarın yanında ama gübreye zam yaparak, yemi artırarak, sütü para ettirmeyerek, hayvanları sattırarak yanında" diye konuştu. Cumhuriyet Halk Partisi'nin her zaman her vatandaşın yanında olduğunu da sözlerine ekledi.

Özellikle Uşak bölgesinde 135- 160 arasında deri sektörünün bulunduğunu ve yüzde 65'e yakının da küçük baş derisi işlediğinin altını çizdi. 

"YABANCI YATIRIMCILAR NEDEN ÇEKİLİYOR?"

Her yılın sonunda Rusya ve Doğu blok ülkelerine yapılan lojistik ihracattan dolayı verilen dozvola belgesiyle ilgili de konuşan Yalım, belgenin tükendiğini belirtti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na son beş yılda Türkiye'ye yatırımcının neden gelmediğini ve Türkiye'de bulunan yabancı sermayecilerin neden Türkiye'den çekildiğini sordu.Suudi Arabistan'ın Türkiye mallarına karşı almış olduğu boykot kararı ile ilgili de konuşan Yalım, Suudi Arabistan ile olan ticari ilişkilerin nası olduğunu da bakan Çavuşoğlu'na sordu.

Ayrıca Cumhuriyet Halk Partisi  Uşak Milletvekili Özkan Yalım bakan Çavuşoğlu'na Avrupa'daki devletlerin Türkiye'nin adalet sistemine nasıl baktığını ve cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine karşı olan tavrını da sordu. 

KORONAVİRÜS AŞISI

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı geliştirilen aşıların ne zaman Türkiye'de olacağı konusuna da değinen Yalım, vize serbestliğinin ne zaman hayata geçirileceğini de bakan Çavuşoğlu'na sordu.

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"