Advert

UŞAK NAR KADIN DAYANIŞMA PLATFORMU 25 KASIM MESAJI

Uşak Nar Kadın Dayanışma Platformu 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

UŞAK NAR KADIN DAYANIŞMA PLATFORMU  25 KASIM MESAJI
UŞAK NAR KADIN DAYANIŞMA PLATFORMU  25 KASIM MESAJI egeseshaber

Uşak Nar Kadın Dayanışma Platformu yayınladığı mesajda; "Pandemi koşullarında şiddet ve iş yükümüz daha da artarken yaşamlarımızı güvence altına alması gerekenler mücadeleyle kazandığımız haklarımıza göz diktiler. İstanbul sözleşmesini tartışmaya açanlar bir kez daha kadınların cüretkar ve kararlı duruşuyla karşılaştılar.
Her istediğini yapma hakkını kendinde gören tek adam rejiminin kurmaya çalıştığı gerici toplumsal cinsiyet rejime karşı bizler doldurduk sokakları. Bir gün İstanbul sözleşmesini hedef alan, başka bir gün nafaka hakkımıza göz diken iktidar dayanışmamızla ördüğümüz barikatı aşamıyor.
Çünkü haklarımız için direnirken, şiddet karşısında güçlü ellerimiz dayanışmamızla birleşirken, susturulmak istenen sesimizi ülkenin dört bir yanına taşırken, eşit ve Özgür yaşama talebimiz için mücadele ederken biz hep yan yanaydık, hep birlikteydik. Birbirimizin sesine ses olmaktan, gücüne güç katmaktan ve birlikte yürümekten asla vazgeçmedik.
Gerici, kadın düşmanı sÖyIem ve politikalarla Örülmüş yeni bir toplumsal hayatın içerisinde kadınları baskı altına almaya çalışan bu rejim, şiddeti her geçen gün yeniden üretiyor.
Kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetlerini durdurmanın yolu bu gerici ve karanlığı yaratan ve bunu besleyenleri dağıtmaktan geçiyor. Şimdi barikatı daha da ileriye taşıyarak dayanışmayla mücadelemizi hep birlikte büyüterek sürdüreceğiz. Eşitlik, Özgürlük ve laiklik için 25 Kasım'da hep birlikte..." ifadelerine yer verildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"