Advert

CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM İÇİŞLERİ BAKANLIĞI PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU'NDA KONUŞTU

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Özkan Yalım 2021 yılı İçişleri Bakanlığı'nın Meclis Plan ve Bütçe görüşmelerinde 3 bin 600 ek göstergeyle ilgili açıklamalarda bulundu.

CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM İÇİŞLERİ BAKANLIĞI PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU'NDA KONUŞTU
CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM İÇİŞLERİ BAKANLIĞI PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU'NDA KONUŞTU egeseshaber

CHP Uşak milletvekili Özkan Yalım 2021 yılı bütçesinin hayırlı olmasını dileyerek sözlerine başladı ve komşu ülkelerle yapılan tel örgü ve güvenlikden dolayıı da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu tebrik etti. 

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım geçtiğimiz günlerde suç örgütü lideri Alattin Çakıcı'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'yla ilgili mektubunu hatırlattı ve aynı durumun bakan Soylu yaşasaydı CHP iktidarında bunun hesabının sorulacağını ifade etti.

3 BİN 600 EK GÖSTERGE 

2018 yılı genel seçimlerinden önce polislere sözü verilen fakat getirilmeyen 3 bin 600 ek gösterge hakkında verilen sözü hatırlatarak 3 bin 600 ek göstergenin bir an önce verilmesi gerektiğini söyledi. CHP Uşak milletvekili Özkan Yalım 3 bin 600 ek göstergenin ayrıca gümrük muhafaza memurlarına, ceza infaz kurumu memurlarına da verilmesi gerektiğinin altını çizdi. Gümrük muhafaza memurlarıyla ilgili ayrı bir parantez daha açan vekil Yalım, gümrük muhafaza memurlarının daha önceden Adalet Bakanlığı'na ait olan sosyal tesisleri kullandıklarını belirtti ve gümrük muhafaza memurlarının şuanda hiçbir tesisten yararlanamadığını bildiridi. 

Uzman Çavuşlara kadro verilmesinin gerektiğini ifade eden Yalım, Uzman jandarmalarla ilgili de konuştu  ve Uzman Jandarmaların astsubay kadrosuna alınması gerektiğinin altını çizdi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"