Advert

"TAKOGRAF SİSTEMİNİN ANALOGDAN DİJİTALE ÇEVİRLMESİ HAKSIZLIK"

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Özkan Yalım 2021 yılı İçişleri Bakanlığı'nın Meclis Plan ve Bütçe görüşmelerinde açıklamalarda bulundu.

egeseshaber

CHP Uşak milletvekili Özkan Yalım ehliyetini çeşitli sebeplerden dolayı kaptırmış olan kişilerin ehliyetlerini tekrar alabilmek adına bir direksiyon kursuna gitmeleri gerektiğini belirtti. Pandemi döneminden bu zamana kadar bu kursların kapalı olduğunu ve çok sayıda vatandaşın bu yüzden ehliyetlerini alamadığını belirterek bu kursların tekrar açılmasını istedi. 

AVRUPA NORMLARINA GÖRE HAKSIZLIK

Ağır vasıta araçlarda bulunan takograf sistemeiyle ilgili de konuşan vekil Yalım,  2015 yılından sonra piyasaya çıkan bütün ağır vasıta araçlarda takograf sisteminin dijital olması nedeniyle bu tarihten daha önce trafiğe çıkan ağır vasıta araçların da takograf sisteminin analogdan dijitale döndürülmesinin Avrupa normlarına göre büyük bir haksızlık olduğunu vurguladı. CHP Uşak milletvekili Özkan Yalım aynı durumun Avruapa'da yaşanmadığını belirterek analog olarak araçlarda bulunan takograf sisteminin analog olarak kalmasını istedi. 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OKULLARI GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALARAK AÇIN!
OKULLARI GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALARAK AÇIN!
İZMİR'DE YILIN İLK FİDANLARI ÜRETİCİYLE BULUŞTU
İZMİR'DE YILIN İLK FİDANLARI ÜRETİCİYLE BULUŞTU
"