Advert

CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM EĞİTİM İŞ SENDİKASI UŞAK ŞUBESİ'Nİ ZİYARET ETTİ

CHP Uşak milletvekili Özkan Yalım Eğitim İş Sendikası Uşak Şubesi'ni ziyaret ederek 3600 sayılı kanunla ilgili bilgiler aktardı.

CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM EĞİTİM İŞ SENDİKASI UŞAK ŞUBESİ'Nİ  ZİYARET ETTİ
CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM EĞİTİM İŞ SENDİKASI UŞAK ŞUBESİ'Nİ  ZİYARET ETTİ egeseshaber

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Eğitim İş Sendikası Uşak Şubesi'ni dün ziyaret etti. Burada Eğitim İş Sendikası yetkilileri ile bir araya gelen Yalım, 3 bin 600 ek gösterge ve öğretmen meslek kanunu ile ilgili fikir alış verişinde bulundu.

"LİYAKAT VE ADALET YOKSA O DEVLET ÇÖKMEYE MAHKUMDUR"

Eğitim İş Sendikası Uşak Şubesi yetkilisi yaptığı açıklamada; "Öğretmenlerin birçok sorunu var. 3 bin 600 ek gösterge verilmiş olsa bugün 200 bine yakın öğretmen emekli olacak ve onların açtığı boşluğu atanamayan gençler dolduracak. Öğretmen Meslek Kanunu'na ihtiyaç var Türkiye genelinde 18 yıldır okullarda, milli eğitim kadrolarında, okul müdürlüklerinde liyakat olmadığı için yönetilmezlik var. Devlette adalet ve liyakat yoksa o devlet çökmeye mahkumdur." ifadelerine yer verdi. 

"3 BİN 600 GÖSTERGE BİR AN ÖNCE GELMELİ"

CHP Uşak milletvekli Özkan Yalım ise 3 bin 600 ek göstergenin bir an önce gelmesinin altını çizdi ve şu ifadelere yer verdi; "Öğretmenlerin kanunu olmalı, tüzüğü olmalı. Bugün Türkiye'de 500 bin- 600 bin arasında atma bekleyen öğretmen ordusu var bunların atanamama sebebi 3 bin 600 ek gösterge. 3 bin 600 ek gösterge geldiğinde zincir tamamlanacak. Atama bekleyen bir sürü genç kardeşimiz var ve bunların ciddi sorunları var; hak eden hak ettiği işi yapmalı." 

Suriyeli mültecilere 40 milyar $ yardım yapıldığını hatırlatan Yalım, 4- 4.5 milyar $'lık kısmıyla 3 bin 600 ek gösterge sorunun çözüleceğini ifade etti.

"SÖZÜN BİTTİĞİ TUZUN KOKTUĞU YERDEYİZ"

CHP Uşak milletvekili Özkan Yalım Cumhuriyet Halk Partisi ekonomi masası ekibinin her hafta toplandığını ve önümüzdeki günlerde 20-22 kişilik bir ekiple Uşak'a geleceklerini de söyledi. Yalım açıklamalarına şöyle devam etti; " Hiçbir vatandaşımız ümtisizliğe kapılmasın çünkü Millet İttfakı olarak olası iktidar bir durumunda gereken tüm kadrolara hazırlığımızı yapıyoruz." 

AK Parti hükümetinin ekonomik olarak bittiğini söyleyen Yalım, ülkedeki birçok şeyin Katarlılara satıdlığını söyledi. Yalım; "Borsayı satan bir hükümetin bence artık önümüzdeki süreçte yapabileceği bir şey kalmadı.Sözün bittiği tuzun koktuğu yerdeyiz." dedi. 

"SAYIN ERDOĞAN PASLANDI"

Erken seçim talebini bir kezdaha hatırlatan Özkan Yalım "Erken seçim talebimizi yenliyoruz. Sayın Erdoğan bu işi artık yapamıyor; laşkalaştı, küflendi, paslandı. Biz acilen erken seçim istiyoruz sayın genel başkanımızın da dediği gibi 5 yıl içerisinde bu ülkedeki sorunları çözebiliriz, varlıklar ülkesiyiz. Arazisi, madeni gelir çok; orman, toprak çok işlediğimizde sorunların çözüleceğini göreceksiniz." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"YARIN SEÇİM OLSA BİZ HAZIRIZ"
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR KOOPERATİF İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR KOOPERATİF İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR
"