Advert

“ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN HAYATA DAHİL EDİLMESİNDEN VE MUTLU OLMALARINDAN HEPİMİZ MESULÜZ''

Vali Funda Kocabıyık; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Vali Yardımcısı Meral Batı Demirbaş, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Peltek, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü İbrahim Öztürk, Altı Nokta Körler Derneği Uşak Şube Başkanı Serkan Çiğdem, Türkiye Sakatlar Derneği Uşak Şube Başkanı Salih Küçük’ü makamında kabul etti.

“ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN HAYATA DAHİL EDİLMESİNDEN VE MUTLU OLMALARINDAN HEPİMİZ MESULÜZ''
“ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN HAYATA DAHİL EDİLMESİNDEN VE MUTLU OLMALARINDAN HEPİMİZ MESULÜZ'' egeseshaber

Kabulde konuşan Vali Funda Kocabıyık “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturuyla vatandaşlara hizmet veren Devletimiz, özellikle son yıllarda engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayatta etkin olması amacıyla devrim niteliğinde adımlar atmıştır.” dedi.

Vali Funda Kocabıyık konuşmasına şöyle devam etti: “İnsanı ‘yaratılmışların en şereflisi’ olarak gören bir medeniyetin mensupları olarak engelli vatandaşlarımızın hayata dâhil edilmesinden, fiziksel-ruhsal olarak sağlıklı bir yaşam sürmelerinden ve mutlu olmalarından hepimiz mesulüz. Engelli vatandaşlarımızın karşılaştığı zorlukları en aza indirmek amacıyla verilecek hizmetlerde sosyal ve çağdaş bir devlet anlayışı ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarımıza önemli görevler düşmektedir. Bizler, hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm vatandaşlarımıza en iyi ve en hızlı hizmeti vermekle mükellefiz. Engelli vatandaşlarımızın da her türlü talebini karşılamaya dönük çalışmaları özveriyle sürdürmeliyiz.”

Uşak’ta “Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Yönetmeliği” kapsamında çok ciddi çalışmalar yapıldığını ifade eden Vali Funda Kocabıyık, “Bu süreçte engelli vatandaşlarımızın karşılaştıkları sorunları en hızlı şekilde çözüme ulaştırma konusunda gösterilen hassasiyetin devamlı olması gerekmektedir. Bundan sonraki süreçte de azim ve kararlılıkla bu çalışmalara devam edileceğine inancım tamdır. Engelli vatandaşlarımızın huzuru, güvenliği ve refahı için yapılan bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Konuşmasının ardından Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü İbrahim Öztürk’e “Erişilebilirlik Belgesi”ni veren Vali Funda Kocabıyık, engelli vatandaşlara yönelik yaptıkları özenli çalışmalar ve göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı teşekkür etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sati Kurt     2020-12-07 Merhaba Zihinsel engelli kızım var ve yâsı 35 oldu. Kamuda işe baslamasini ve hayata kazandirmanin başka yolu verimli hale gelmesi belediyeler ve kamuda çalismasi icin bir görsel ve bedensel engeli yoktur. Devletin kanitlanmiş devamli raporu olan doğustan zihinsel algi probleminin disinda bir sey yok bir anne olarak bu konuda ızdırap içindeyim. Benim cocugum ne zaman hayata baslayacak sorumluluk verdiginde yapar..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SALGINDA YENİ SÜRECİN  AYRINTILARI
SALGINDA YENİ SÜRECİN AYRINTILARI
İLKLER ŞEHRİ UŞAK KORONAVİRÜS TEDBiRLERİNDE BİR İLKE İMZA ATTI
İLKLER ŞEHRİ UŞAK KORONAVİRÜS TEDBiRLERİNDE BİR İLKE İMZA ATTI
"