Advert

VALİ YAŞAR KARADENİZ'İN DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

VALİ YAŞAR KARADENİZ'İN DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ MESAJI
VALİ YAŞAR KARADENİZ'İN DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ MESAJI egeseshaber

Vali Yaşar Karadeniz: ''5 Aralık Dünya Kadın Hakları Gününü ve aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk'ün öncülüğünde bütün dünya ülkelerinden önce Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 86. yıldönümünü kutluyoruz.

Özelde ailenin genelde ise toplumun temelini oluşturan kadınlarımızın eğitimli, bilgili ve bilinçli olması sağlıklı bir toplumun ön şartıdır. Türk kadını, tarihimizin en eski dönemlerinden bulunduğumuz çağa kadar toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın odağında yer almış, her dönemde ihtiyaç hissettiğimiz fedakârlıkların en yücesini yapmıştır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkını verdiği 1934 yılından günümüze kadar kadınlarımız, eğitimden sağlığa, yasama, yürütme ve yargıdan iş dünyasına, siyasetten ekonomiye kadar hayatın her alanında başarıyla görev almışlar ve almaya da devam edeceklerdir.

Yaşantımız boyunca doğumdan, ölüme her anımızda varlıklarıyla onurlandığımız, desteklerini bizlerden hiçbir zaman esirgemeyen kadınlarımızın, Dünya Kadın Hakları Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, sevginin, şefkatin ve özverinin simgesi olan kadınlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.'' ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"YARIN SEÇİM OLSA BİZ HAZIRIZ"
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR KOOPERATİF İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR KOOPERATİF İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR
"