Advert

UŞAK CHP'DEN EYT DERNEĞİNE ZİYARET

Cumhuriyet Halk partisi Uşak İl Başkanı Doktor Ali Karaoba, Merkez ilçe Başkanı Uğur Dümen CHP Uşak milletvekili Özkan Yalım, bir önceki merkez ilçe Başkanı Halil Arslan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin dernek binasını ziyaret ettiler. Başkan Talip Yürük katılımlarından dolayı CHP il ve merkez ilçe yönetimini ve milletvekili Özkan Yalım’a teşekkür etti.

UŞAK CHP'DEN EYT DERNEĞİNE ZİYARET
UŞAK CHP'DEN EYT DERNEĞİNE ZİYARET egeseshaber

Emeklilikte YaşaTakılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Daynışma Derneği Uşak Şubesi Başkanı Talip Yürük derneğin Şubat ayında kurulduğunu fakat hem Suriye'de 34 askerimizin şehit olması hem de tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından dolayı tanıtımlarının geciiktiğini ifade etti. Özellikle koronavirüs salgını nedeniyle derneklerde genel kurulun yapılamadığını belirtirken EYT Sosyal Yardımlaşma ve Daynışma Derneği genel başkanı Gönül Boran Özüpak'ın talimatıyla 5 milyon imza kampanyası başlattıklarını dile getirirken imza kampanyasına destek amaçlı sivil toplum kuruluşlarını ve siyasi partileri ziyaret ettiklerini de söyledi. 

"HAKKINIZI İSTİYORSUNUZ, SADAKA İSTEMİYORSUNUZ"

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanı Dr. Ali Karaoba emeklilikte yaşa takılan vatandaşların yanında olduklarını ifade etti ve imza kampanyasına destek oldukalrını söyledi. Karaoba yaptığı açıklamada; "Hakkınızı istiyorsunuz, sadaka istemiyorsunuz ve bizde bunun sonuna kadar arkasındayız. Saraya ne kadar zam yapılacağını; emeklilere, işçiye ne kadar zam yapıalcağını bütçe görüşmelerinde hep birlikte göreceğiz. Ülke bir çıkmazın içerisinde." diye konuştu.

"EYT HEPİMİZİN KANAYAN YARASI"

CHP Uşak milletvekili Özkan Yalım ise yaptığı açıklamada; "EYT hepimizin kanayan yarası ve emeklilikte yaşa takılanlar mağdur durumda. Birçoğunun ekmek göretecek parası kalmadı, çocuğuna bakamıyor, evlilikleri bitti, boşanmalar arttı. EYT'lilerin hakkını mecliste elimizden geldiği müddetçe savunacağız bundan kimsenin şüphesi olmasın biz gereken her şeyi yapacağız. Suriyelilere 40 milyar $ para harcayan hükümet, kendi vatandaşına 15- 16 milyar TL'yi verimiyor, hakları gaspediliyor." diye konuştu. Ayırca CHP Uşak milletvekili Özkan Yalım Cumhuriyet Halk Partisi'nin kurmuş olduğu ekonomi masasında kendisinin de olduğunu ifade etti.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"