Advert

BORNOVA'DA ÇÖP KONTEYNERLERİ PEDALLI SİSTEMLE YENİLENİYOR

770 litrelik pedallı konteynerlerden ilk etapta 550 adet yerleştirildi.

BORNOVA'DA ÇÖP KONTEYNERLERİ PEDALLI SİSTEMLE YENİLENİYOR
BORNOVA'DA ÇÖP KONTEYNERLERİ PEDALLI SİSTEMLE YENİLENİYOR egeseshaber

Bornova Belediyesi koronavirüs vakalarının yeniden yükselişe geçmesiyle birlikte aldığı önlemleri sıkılaştırdı. Salgından korunmak amacıyla çöp konteynerlarının dezenfeksiyonunun yanı sıra el değmeden açılan pedallı
konteynerlerle yenilenmeye başladı.

Hijyenin öne çıktığı bu hassas dönemde vatandaşların ortak kullandığı çöp  konteynerleri için çalışma başlatan Bornova Belediyesi, el ile açılan kapaklı konteynerler yerine, el değmeden pedallı mekanizma ile açılıp kapanabilen konteynerler yerleştiriyor. İlk etapta 770 litrelik hacime sahip 550 adet yeni konteyner ilçenin en işlek yerlerinde vatandaşın hizmetine sunuldu.

Virüsün olası yayılmını azaltmak için ortak alanlarda yapılan dezenfeksiyon ve temizlik faaliyetlerini arttırdıklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Yaşadığımız bu zor günlerde vatandaşlarımızın sağlığı için elimizden geleni yapıyoruz. Belediye olarak temizlik çalışmalarımıza devam ederken, ortak kullanım alanı olan çöp konteynerlerini el değmeden kullanılabilen pedallı sisteme geçiriyoruz”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"