Advert

TÜRK BUDUN ERTİN ÖKÜN

Siyasetçi Seçkin Boyunağa gündeme dair açıklamalarda bulundu.

TÜRK BUDUN ERTİN ÖKÜN
TÜRK BUDUN ERTİN ÖKÜN egeseshaber

Siyasetçi Seçkin Boyunağa açıklamalarında; 

Biz Türkler ki bu aleme hükmetmek ezeli ve ilahi ilkeleri savunmak için tanrı tarafından görevlendirilmiş ve bu görev için ileri atılmış  bir milletin çocuklarıyız . ancak büyük isteklerde bulunarak tatmin olmamız başkalarına benzememek gururumuzdandır. Daima yüce olaylara  devirlere . çağlara damgamızı vurmamız orada yanlız kendimizi görme benliğimizdendir.Evet, tarih denilen destanı yaratarak kahramanlık kılıcını taa arşa asan bir soyun devamıyız. Yaratamayacağımız büyük bir gelecek, çözemeyeceğimiz hiç bir sorun, sırtını yere getiremeyeceğimiz herhangi bir ihanet alemi yoktur. Ilımlı islam adı altında siyonist - Hristiyan işbirliği ile Bugün Türkiye Cumhuriyeti büyük tehtid altındadır. İslam dini bir maskedir hedef büyük siyon imparatorluğunun kurulması ve Siyonist- Hristiyan işbirliğinin düşmanı olan İslam'ın içini boşaltarak yok etmektir. Ayrıca dünyadaki savaşlar kültür savaşlarıdır.bu savaşların bir başka çeşiti de sıcak savaş olarak Orta Doğuda yapılmaktadır. Görünürde savaş dinlerin savaşı gibi görünmekle beraber,Semitik dinlerin kisvesi altında Semitik kültür ile, diğer bir deyişle Arap ve Fars kültürü ile Türk kültürü arasında olan savaştır. Sorunların çözümü nedir? Nasıl davranmalıyız?
Türk ulusunun tarih sahnesine çıkışından itibaren varlığının sebebi ve TÜRK DÜŞÜNCESİ’  hareketi ile VATANSEVER Hareket etmek kaçanılmazdır.
Milli değerlerimizi tanıtmak, ortaya çıkarmak, Türklüğün Değer Yargıları’ nı yaşam biçimi haline getirmek, bu suretle Türklüğün yüceliğini, kültür zenginliğini açığa çıkarmak görevimizdir.
Türk töresini kendimize yaşam biçimi olarak kabul etmiş yüksek ahlaka sahip kişiler yetiştirmek için eğitim çalışmaları yapmalı, sosyal faaliyetlerde bulunmalıyız.
Hareketimiz "Türk Dünyası bir bütündür" düşüncesinden yola çıkarak dünyada yaşayan bütün Türk'ler arasında kültür birliğini sağlamak için; Türk'ün dilini, edebiyatını, tarihini, sanatını, ahlak ve sosyal yapısını, folklorunu, ekonomisini, Türk dünyasını araştırmak, tanıtmak, Türk düşüncesi'ni yaşayış biçimi haline getirerek Türk'lüğün yüceliğini anlatmak ve  "Dilde, işte, fikirde birlik" ilkesinin ışığı altında Türk töresi ile ilgili çalışmalar yapmalıyız.
 Olonho Saha başkurt'ların kahramanlık destanı'nı, Dede korkut'un nasıl mazlumun yanında olduğunu, 1093 yılında doğmuş insanlık tarihinin en büyük şairlerinden Hoca ahmed yeseviyi, Tarihin en büyük matematikçilerinden farabiyi,  dünyanın en büyük destanlarından manas destanını yeni nesillere aktarmak, öğretmek ve nesilden nesile yaymak için çalışmalarımız Tüm dünya'da devam etmeliyiz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"YARIN SEÇİM OLSA BİZ HAZIRIZ"
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR KOOPERATİF İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR KOOPERATİF İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR
"