Advert

CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM'DAN 10 ARALIK İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili ve Karma Parlamento Başkan Vekili Özkan Yalım, insan haklarına saygının çoğulcu demokrasiye saygının gereği olduğunu vurguladı.

CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM'DAN 10 ARALIK İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI
CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM'DAN 10 ARALIK İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI egeseshaber

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili ve Karma Parlamento Başkan Vekili Özkan Yalım, 10 Aralık İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında hak ve özgürlüklere vurgu yapan Özkan Yalım, şunları dile getirdi:

''Birleşmiş Milletlerin 1948 yılında kabul ettiği İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi, Türkiye'de 1949 yılında Resmi Gazete'de yayımlanarak hayata geçirildi. Ancak aradan geçen yıllara rağmen ülkemizde dahil dünyanın pek çok yerinde hak ihlalleri sürüyor. Ülkemizde her gün bir kadın ya şiddette uğruyor, ya cinayet kurbanı oluyor. Yaşama hakkı elinden alınıyor. Kadına şiddet en büyük insan hakları ihlalidir.

Çalışma hakkı, yaşamsal önemi olan temel insan haklarındandır. İşsizlik sorunu, işini kaybeden ya da iş bulamayan yurttaşlarımızın en temel insan hakkının ihlalidir. Sağlıklı çevrede yaşamak, eğitime, sağlığa ücretsiz ve kolay erişebilmek her yurttaşımızın en temel anayasal hakkıdır.

İnsan haklarının korunması demokrasinin gereğidir.

Herkes ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasal ya da başka türden kanaat, ulusal ya da toplumsal köken, mülkiyet, doğuş veya başka türden statü gibi herhangi bir ayrım gözetilmeksizin, bu Bildirgede belirtilen bütün hak ve özgürlüklere sahiptir.

İnsan haklarına yönelik ihlalleri ortadan kaldırmak için doğru mekanizmalar hayata geçirilmelidir.''

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"YARIN SEÇİM OLSA BİZ HAZIRIZ"
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR KOOPERATİF İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR KOOPERATİF İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR
"