Advert

"ÖZGÜR OLMAYAN ÜLKELER ARASINDA YER ALIYORUZ"

CHP Uşak İl Başkanlığı İnsan Hakları Beyannamesi’nin kabulünün 72. Yıldönümü nedeniyle parti binasında basın açıklaması düzenledi.

egeseshaber

Uşak İl Başkanı Ali Karaoba burada yaptığı açıklamada Türkiye’nin özgür olmayan ülkeler arasında yer aldığını iddia etti. Mevcut sistemi eleştiren Karaoba, Türkiye’de temel hak ve özgürlüklerin güvence altında almadığını öne sürdü. Karaoba partisinin insan hakları ihlallerinin önlenmesinin güvencesi olduğunu iddia etti.  

"HAK ETMEDĞİMİZ BİR UTANÇ TABLOSUDUR"

Türkiye’yi yöneten siyasal iktidarı üstünlerin hukukunu meşrulaştırmakla itham eden Karaoba ; “Ülkemizin hak ve özgürlükler karnesi, eşit-özgür ve adil bir dünya için mücadele eden bizler ve hak savunucuları açısından, hak etmediğimiz bir utanç tablosudur.” İfadelerini kullandı. 

Cumhuriyet Halk Partisi olarak iktidara gelmeleri halinde güçlendirilmiş Demokratik Parlamenter Sistem”e geçeceklerini ifade eden Karaoba, partisinin  “2. Yüzyıla Çağrı” beyannamesinde yer alan vaatlerini sıraladı. Karaoba  partisinin insan hakları ihlallerinin önlenmesinin güvencesi olduğunu da  iddia etti.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"