Advert

PATLAMADAN SONRA CİDDİ DERECEDE BİLGİ KİRLİLİĞİ YAŞANIYOR

Makine Mühendisi Emre Türkay son ikin gündür Uşak’ta yaşanan doğal sıkınıtısıyla ilgili halk arasında yaşanan bilgi kirliliğinin yaşandığını söyledi Türkay sosyal medyadan bir açıklama yaparak Uşak halkını aydınlattı.

PATLAMADAN  SONRA CİDDİ  DERECEDE BİLGİ  KİRLİLİĞİ  YAŞANIYOR
PATLAMADAN  SONRA CİDDİ  DERECEDE BİLGİ  KİRLİLİĞİ  YAŞANIYOR egeseshaber

Değerli hemşehrilerimiz;

Bugünkü patlamalardan sonra şehirde ciddi bir bilgi kirliliği oluşmuştur. Öncelikle yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Daha güvenli bir kullanım için dikkat edilmesi gerekenleri kısaca özetlemeye çalıştık, lütfen dikkatli şekilde okuyunuz;

1- Halen binasına gaz gelmeyen tüketicilerimiz, kendiniz servis kutusu regülatörünü açarak gaz kullanmaya çalışmayınız. UDAŞ tarafından yetkilendirilen görevliler gaz açımlarını sağlayacaktır.

2- Gaz gelmeden önce, sarı renkte olan ocak vanalarınızı kapalı konumda(boruya dik) tutunuz. Yetkili kişi binaya gaz arzı sağladıktan sonra, önce mutfağı kısaca havalandırıp sonra ocak vanalarını (boruyla aynı yönde) açarak ocakta gazın yanıp yanmadığını kontrol ediniz. Daha sonra kombiyi çalıştırabilirsiniz. Daha önceki gönderilerde bahsettiğimiz resetleme işlemlerini ihtiyaç dahilinde yapabilirsiniz.

3- Kesinlikle ve kesinlikle(şimdi ve her zaman için) mutfaklarınızda camdan ya da duvardan açılmış olan havalandırmalar bir sebeple kapandıysa tekrar açtırınız.

4- Yetkililer tarafından gaz arzı sağlanan ya da kendiliğinden gaz gelmeye devam eden binalarda bu kurallar dahilinde kullanıma devam edebilirsiniz. Korku ile tekrar vanaları kapatmanız gerekmiyor.

5- Ocağı ve kombiyi kapattığınızda sayaç kendi kendine dönüyorsa kaçak vardır diye dolaşan videolar var. Bu bilgi doğrudur ama dünkü olayla ilgisi bulunmamaktadır. Doğalgazı ilk kez kullanmaya başladığınız andan itibaren bu bilgi geçerlidir.

Güvenli ve sağlıklı günler temennisiyle.

Türkay Mekanik Mühendislik

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"TEPEDEN ATAMAYLA GELEN REKTÖR ÖNCELİKLERİ DİKKATE ALMIYOR"
CHP’Lİ YALIM’DAN VERGİ VE HARÇ ZAMLARINA TEPKİ
CHP’Lİ YALIM’DAN VERGİ VE HARÇ ZAMLARINA TEPKİ
"