Advert

DÜNYA GENÇLERİ BUCA IMSEF'DE BULUŞUYOR

Dünya gençlerini Buca’da buluşturacak BUCA IMSEF Bilim ve Müzik Fuarı(14-18 Aralık 2020) başladı. Koronavirüs tedbirleri nedeniyle online gerçekleştirilen fuarın açılış törenine dünyanın dört bir köşesinden yüzlerce ziyaretçi katıldı. Bu yıl ilk kez düzenlenen bilim şöleninde, 24 ülkeden 74 proje, Türkiye’nin 27 ilinden 90 proje birincilik için yarışacak. Açılış töreninde konuşan Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, “Dünya gençliğini farklı kültürlerle tanıştırıp geleceğe daha geniş bir vizyonla bakmalarını sağlayacağız” dedi.

DÜNYA GENÇLERİ BUCA IMSEF'DE BULUŞUYOR
DÜNYA GENÇLERİ BUCA IMSEF'DE BULUŞUYOR egeseshaber

Buca Belediyesi Kızılçullu Bilim ve Sanat Merkezi tarafından bu yıl ilk kez organize edilen BUCA IMSEF 
(International Music, Science, Energy and Engineering Fair) Bilim ve Müzik Fuarı başladı. Koronavirüs (Covid- 19) tedbirleri nedeniyle online olarak gerçekleştirilecek olan Fuar, yurt içi ve dışından bilim, sanat ve teknolojiye meraklı yüzlerce genci bir araya getirecek. 

Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç’ın katılımıyla Tarık Akan Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen 
organizasyonun açılış törenine, Rusya'nın Sakha Cumhuriyeti eski Eğitim Bakanı ve Gelecek Nesil Eğitim
Yardım Vakfı'nın Mevcut Başkanı Vladimir Egorov, , MILSET Başkanı Roberto Hidalgo, BUCA IMSEF Direktörü Ümit Karademir, BUCA IMSEF Jüri Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. Özgür Seydibeyoğlu online katıldı. 

YARIŞTIRMAK İÇİN DEĞİL DÜŞÜNDÜRMEK VE GELİŞTİRMEK İÇİN

Organizasyonun açılış konuşmasını gerçekleştiren BUCA IMSEF Direktörü Ümit Karademir, bu organizasyonu
gençleri yarıştırmak için değil, düşünmeye, gözlemlemeye, merak etmeye, merak ettiklerini araştırmaya güdülemek, gençlerin bilimsel araştırma ilkelerini öğrenmelerini sağlamak, bilimsel anlamda yetenekli gençleri erken keşfederek ödüllendirmek amacıyla organize ettiklerini söyledi. 

EN BÜYÜK YATIRIMIN BİLİM VE SANAT PROJELERİ

BUCA IMSEF 2020’nin açılış töreninde katılımcılara İngilizce seslenen Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç,
“Bucamızda ilklere imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğine yapacağımız en büyük yatırımın bilim ve sanat projeleri olduğunun farkındayız. Bu anlayışla, geleceğin bilim insanlarına ve sanatçılarına ilham ve imkân verebilmek, onları küçük yaşlardan itibaren özgür ve yaratıcı düşünmeye teşvik etmek amacıyla Buca Belediyesi Kızılçullu Bilim ve Sanat Merkezimizi hayata geçirdik. Kısa sürede büyük bir yol kat edip uluslararası arenada nice şampiyonluklar alan bilim ve sanat üssümüz, Bucamızın ve Türkiye’nin göğsünü kabartmış, gurur kaynağımız olmuştur. Şimdi de Bucamızda yükselen bilimsel araştırma ve sanat ruhunu tüm dünyaya yaymak için bilim, sanat ve teknolojiye meraklı gençleri BUCA IMSEF ile kentimizle tanıştıracağız. Fuarımız sayesinde dünya gençliğini farklı kültürlerle tanıştırıp geleceğe daha geniş bir vizyonla bakmalarına imkan sağlayacağız” diye konuştu. 

BUCA VE İZMİR TANITILDI

Dünyanın dört bir yanından katılımcının online izlediği açılış töreninde Türkiye, İzmir, Buca ve katılımcı ülkelerin tanıtım videoları gösterildi. Açılış töreni, Kızılçullu Bilim ve Sanat Merkezi eğitmeni Piyanist Belit Karaca’nın piyano resitaliyle son buldu. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"YARIN SEÇİM OLSA BİZ HAZIRIZ"
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR KOOPERATİF İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR KOOPERATİF İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR
"