Advert

MİLLETVEKİLİ YALIM’DAN, SERANOVA SERAMİK FABRİKASI İŞÇİLERİNE MÜJDE

Pandemi sürecinde kapanan Seranova Seramik Fabrikası’nın açılacağı müjdesini veren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili Özkan Yalım, “Uşaklı ve çevre bölgelerden gelen işçi kardeşlerimizin tekrar işe alınacağını buradan müjdeliyorum” dedi.

MİLLETVEKİLİ YALIM’DAN, SERANOVA SERAMİK FABRİKASI İŞÇİLERİNE MÜJDE
MİLLETVEKİLİ YALIM’DAN, SERANOVA SERAMİK FABRİKASI İŞÇİLERİNE MÜJDE egeseshaber

COVİD – 19 pandemisinden etkilenerek kapanan Seranova Seramik Fabrikası tekrar açılıyor. Kısa süre önce maddi yetersizlikler nedeniyle çalışmayı durduran fabrikanın açılış haberi, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım tarafından verildi. Yazılı bir açıklama yaparak müjdeyi duyuran Yalım, kısa süre içerisinde işçilerin tekrar işe alınacağını da belirtti. Yalım’ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

1 YILDIR KAPALIYDI

“Biliyorsunuz ki pandemi sürecinin ardından Uşak’ımızda bulunan Seranova Seramik Fabrikası, kötü günlerden geçti ve kapanmak zorunda kalmıştı. Yaklaşık 1 yıldır kapalıydı. Az önce Yönetim Kurulu Başkanı Enver Dağdagül beyefendiyle görüştüm ve şu an itibariyle bölüm bölüm fabrikanın açılmaya başlandığı bilgisini aldım. Konkordato yapılandırılmasına gidilmiş. Konkordato aldığı için mevcuttaki borçlarını çalışıp ödemek üzere önümüzdeki yıllara peyderpey dağıtılmış. Sonuç itibariyle Seranova Fabrikası’ndaki aşağı yukarı 500 çalışan; Uşaklı ve çevre  bölgelerden gelen işçi kardeşlerimizin tekrar işe alınacağını buradan müjdeliyorum. Çok yakında Seranova Seramik Fabrikası’nda çalışan bukardeşlerimizin geri çağrılıp iş başı yapacaklarını ve haklarından da hiçbir şekilde mahrum
olmayacaklarını Sayın Enver Bey tarafından bizzat dinledik.

GÜZEL BİR SÜREÇ YAŞANACAĞININ BİLGİSİNİ ALDIM

Buradan hem tüm Uşak’taki hemşerilerime hem de Seranova Seramik Fabrikası’nda çalışan tüm işçi kardeşlerimle bu güzel haberi paylaşmak istiyorum. Bunun yanında Enver Bey’in bizlere vermiş olduğu bir başka güzel haberde
Seranova Seramik Fabrikası’nın Bien Seramik ile yapmış olduğu anlaşma ile üretilen tüm seramiklerin Bien Seramik Fabrikası tarafından satın alınmasını taahhüt etmesi. Bundan dolayı önümüzdeki süreçte işçilerimizin ekonomik anlamda herhangi bir sıkıntı görmeden hem çalışmaları hem de çalışma sonrası alın teri olan maaşlarını almasıyla ilgili güzel bir süreç yaşanacağı bilgisini de aldım. 

UŞAK'IMIZA HAYIRLI OLSUN

Şimdiden tüm çalışan arkadaşlarımıza ve Uşak’ımızın önemli bir markası; 3 tane seramik fabrikasından biri olan Seranova Seramik Fabrikası’nın tekrardan Uşak istihdamı, Uşak ekonomisi ve ülke ekonomisine geri dönmesinden dolayı bu güzel müjdeyi sizlerle paylaşmak istedim. Tekrar tüm çalışan arkadaşlarımıza ve Uşak’ımıza hayırlı uğurlu olsun.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"YARIN SEÇİM OLSA BİZ HAZIRIZ"
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR KOOPERATİF İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR KOOPERATİF İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR
"