Advert

“BU YEMEK HALKIN UNUTULDUĞUNUN GÖSTERGESİDİR”

Cumhurbaşkanlığı Sarayında, Irak Başbakanı için düzenlenen lüks yemeğe ilişkin açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili Özkan Yalım, “Bu yemek halkın unutulduğunun en sağlam göstergesidir. AK Parti artık bu ülkeyi yönetebilecek mental düzeyde değil” dedi.

“BU YEMEK HALKIN UNUTULDUĞUNUN GÖSTERGESİDİR”
“BU YEMEK HALKIN UNUTULDUĞUNUN GÖSTERGESİDİR” egeseshaber

Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi ve beraberindekiler adına Cumhurbaşkanlığı Sarayında, düzenlenen yemek, esnaf ve işletmeciler tarafından çok tepki çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bulunduğu kalabalık ortamda katılımcıların maskesiz şekilde bulunması, pandemi kurallarını akıllara getirdi. Arapça canlı müzik eşliğinde verilen ziyafete ilişkin CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, yazılı bir açıklama yaparak tepki gösterdi.

“VATANDAŞI AYAKTA DURMAK İÇİN MÜCADELE EDERKEN, YÖNETİCİSİ ZEVK SÜRÜYOR”

Düzenlenen yemeğin, vatandaşın unutulduğuna dair bir kanıt olduğunu belirterek, erken seçimi işaret eden Yalım, “Ülkemiz esnafı, işletmecisi, vatandaşı içerisinde bulunduğu şu zor günlerde ayakta durmak için mücadele ederken, yöneticileri zevk sürüyor. Arapça canlı müziklerle pandemi kuralları tamamen unutulmuş şekilde, şatafat ve gösterişle nispet yapar gibi yaşıyor. Bugün yurttaşına kuru ekmeği layık görüp, kendisini onun vergileri sayesinde çeşit çeşit yemeklerle besleyen hükümet, sona doğru en hızlı şekilde koşarak ilerliyor. Bu yemek halkın unutulduğunun en sağlam göstergesidir. AK Parti artık bu ülkeyi yönetebilecek mental düzeyde değil. Kendi çıkar ve zevklerine o kadar
odaklandılar ki vatandaşa bile keyif çayı ikram eder hale geldiler. Yönetimde geçirdikleri her gün ülkemiz adına bir eksidir. En yakın zamanda erken seçimle, ülkemizi daha güzel yarınlara kavuşturmalıyız” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"TEPEDEN ATAMAYLA GELEN REKTÖR ÖNCELİKLERİ DİKKATE ALMIYOR"
CHP’Lİ YALIM’DAN VERGİ VE HARÇ ZAMLARINA TEPKİ
CHP’Lİ YALIM’DAN VERGİ VE HARÇ ZAMLARINA TEPKİ
"