Advert

CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ 2020 YILINI DEĞERLENDİRDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanı Dr. Ali Karaoba Sivaslı Belediyesi'nde asgari ücretin 3100 TL olduğunu açıkladı.

CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ 2020 YILINI DEĞERLENDİRDİ
CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ 2020 YILINI DEĞERLENDİRDİ egeseshaber

CHP Uşak İl Başkanı Dr. Ali Karaoba, partisinin yerel seçimlerde kazandığı Sivaslı Belediyesi'nde, 2021 yılı için asgari ücretin 3 bin 100 TL olduğunu açıkladı. Bugün CHP Uşak İl Binası'nda CHP Uşak milletvekili Özkan Yalım ile birlikte basın açıklaması gerçekleştirdi. CHP İl Başkanı Ali Karaoba, yıl sonu için kısa bir mesaj verdi.

Mesajında, yeni asgari ücrete de değinen CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, asgari ücret komisyonunun belirlediği 2 bin 825 TL 90 kuruşluk asgari ücretin yeterli olmadığını belirtti. Sivaslı Belediye Başkanı CHP'li Hürriyet Şafak'ın diğer CHP'li belediyeler gibi bu rakamı 3 bin 100 TL olarak belirlediğini dile getiren Ali Karaoba, "Hürriyet Şafak başkanımı alkışlıyorum ve tebrik ediyorum. Elbette bu pahalılıkta bu rakam da yeterli değildir fakat yine de hükümetin insanımıza reva gördüğünün üstündedir. Tüm zorluklara rağmen CHP'li belediyeler çalışanına insanca yaşayacağı koşullar sunmak için canını dişine takmaktadır." dedi. Cumhurbaşkanı maaşının asgari ücretin 31 katı olduğunu dile getiren Karaoba, "Nedense milletvekili ve cumhurbaşkanı maaşlarında komisyon kurulmaz ve bu iş sessiz sedasız halledilir" ifadesini kullandı.

Türkiye'ye gelişi ertelenen covid-19 aşısı ile ilgili de konuşan Ali Karaoba, "Ben bir doktorum ve aşının soğuk zincirle korunması gerektiğini bilirim. Sanki beyaz eşya geliyor gibi aşı ithal edilmez. Üzerine bir A4 kağıdıyla yazı yazmakla bu iş çözülmez. Aşının neden geciktiği bir tarafa orada bozulup bozulmayacağı halen bilinmiyor. 3 maskeyi dağıtamayanların şimdi de aşı işini eline yüzüne bulaştırdığını görüyoruz" diye konuştu. 

Öte yandan CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, hakkında ortaya atılan işçilerine maaş ödemediğine dair idddiaya da yanıt verdi. Özkan Yalım, kent ve ülke gündemiyle ilgili de değerlendirmelerde bulundu. 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OKULLARI GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALARAK AÇIN!
OKULLARI GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALARAK AÇIN!
İZMİR'DE YILIN İLK FİDANLARI ÜRETİCİYLE BULUŞTU
İZMİR'DE YILIN İLK FİDANLARI ÜRETİCİYLE BULUŞTU
"