Advert

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR'DEN ÇİFTÇİLERE YARDIM ELİ

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarıma ve çiftçiye destek sağlamak amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında 2020 yılında tarımsal sulama kanallarında 672 bin 940 metre temizlik, 78 bin 201 metre tamirat çalışması yaptı.

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR'DEN ÇİFTÇİLERE YARDIM ELİ
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR'DEN ÇİFTÇİLERE YARDIM ELİ egeseshaber

İl genelinde tarımsal üretime destek sağlama amacıyla çok çeşitli projeler hayata geçiren Muğla Büyükşehir Belediyesi sunduğu destek paketleri ve teşvik programları dışında sulama kanallarının temizleme ve tamiratını da üstleniyor. Bu kapsamda 2020 yılında il genelinde yürütülen çalışmalar doğrultusunda sulama kanallarında 672 bin 940 metre temizlik, 78 bin 201 metre de tamirat çalışması yapıldı.

DALAMAN SULAMA KANALLARINDA YOĞUN ÇALIŞMA

Ülkemizde narenciye üretiminin önemli merkezlerinden olan Muğla’nın özellikle üretimin en fazla olduğu İlçelerden biri olan Dalaman’da sulama kanallarında yoğun çalışma yapan Büyükşehir ekipleri Çöğmen, Elcik, Taşbaşı, Karaağaç ve Kızılkaya mahallelerinde bakım onarım ve yeni imalat çalışmaları da yapıldı. 2014 yılından bu yana toplam 9 mahallede 1800 metre tamirat 6 bin metre kanal temizliği yapıldı. Özellikle Elcik Mahallesinde bulunan sulama kanalının tahrip olan kısımları yenilenerek su kaçakları önlendi. Ayrıca Karaağaç Mahallesinde 5 bin metre temizlik ve bakım onarım çalışmaları tamamlandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"YARIN SEÇİM OLSA BİZ HAZIRIZ"
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR KOOPERATİF İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR KOOPERATİF İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR
"