Advert

“İLİMİZİN KALKINMASINI SAĞLAMAK İÇİN POTANSİYEL FIRSATLARI ÇOK İYİ DEĞERLENDİRMELİYİZ"

Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Planlama ve Geliştirme Kurulu toplantısı Vali Funda Kocabıyık başkanlığında gerçekleştirildi.

“İLİMİZİN KALKINMASINI SAĞLAMAK İÇİN POTANSİYEL FIRSATLARI ÇOK İYİ DEĞERLENDİRMELİYİZ
“İLİMİZİN KALKINMASINI SAĞLAMAK İÇİN POTANSİYEL FIRSATLARI ÇOK İYİ DEĞERLENDİRMELİYİZ egeseshaber

Valilik makam toplantı salonunda yapılan toplantıya Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Vali Yardımcısı Muammer Balcı, Banaz Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar ve Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hakan Topaç katılırken diğer kurul üyeleri video konferans yöntemiyle iştirak etti.

 

Uşak sanayisine ilişkin politika ve stratejileri ile sorunlar ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü toplantıda konuşan Vali Funda Kocabıyık, Ülke genelinde son yıllarda toplumsal ve ekonomik kalkınmaya yönelik atılan atılımların Uşak’ta da önemli gelişmeler yaşanmasına katkı sağladığını kaydetti.

Ülke hedefleri ile aynı doğrultuda gidebilmek ve bu yolda Uşak’ın kalkınmasını sağlamak için potansiyel fırsatların çok iyi değerlendirmesi gerektiğine dikkat çeken Vali Funda Kocabıyık, “Bu kapsamda ilimizin hem ulusal hem de uluslararası pazarda öncü olabileceği sektörlerden birisi, sanayidir. İlimizde bulunan ve her gün daha da gelişen Organize Sanayi Bölgelerimizi dış yatırımcılar için cazip hâle getirerek kalkınmaya dolayısıyla vatandaşlarımızın refahına katkı sağlayabiliriz. İlimiz ekonomisini sağlam ve güçlü kılmak adına, rekabetçi üretim ve verimlilikle daha fazla ihracat yapılması gerekmektedir. Bununla birlikte lojistik alanında ilimizi, dünyaya daha iyi tanıtarak uluslararası bir pazar konumuna getirmeliyiz. Bu kapsamda Uşak Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Planlama ve Geliştirme Kurulu, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarını bir araya getirmede ve eşgüdüm ile hareket etmelerine katkı sağlamada çok önemli bir yere sahiptir” dedi.

Vali Funda Kocabıyık konuşmasına şöyle devam etti, “Kurulun sistematik ve planlı çalışmalar ekseninde; paydaşlar arasındaki iş birliğini artırarak ve katma değeri yüksek, yenilikçi ürünler üretmeyi sağlayarak ilimiz sanayisinin gelişmesine ciddi katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bu kurulda yer alan çeşitli kurum ve kuruluşlar; ilimiz sanayisine ilişkin sorunlara yönelik çözüm önerileri sunma, politika ve stratejileri belirleyip uygulama noktasında ortak bir akıl oluşturulmasında da önemli bir rol alacaktır. Bugüne kadar Kurulumuz; sanayi alanında girişimcilik, bilgilendirme, sorunları tespit etme ve projeler üretme anlamında önemli bir yol katetmiştir. Devam eden süreçte de aynı azimle çalışmaya devam edeceğine inancım tamdır. İlimiz sanayisinin gelişmesine ve dolayısıyla ülke kalkınmasına katkı sağlayan Kurul üyelerine teşekkür ediyorum. İş birliği içerisinde çözüm odaklı bir anlayışla İlimizin geleceğine yönelik yapacağınız özverili çalışmalarda başarılar diliyorum”

Vali Funda Kocabıyık’ın konuşmasının ardından Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hakan Topaç tarafından Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Planlama ve Geliştirme Kurulu’nca yapılan çalışmaları içeren sunum yapıldı.

Toplantı kurul üyelerinin görüş ve taleplerinin alınmasının ardından sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"