Advert

TUZED BÖLGE BAŞKANLARI TOPLANTISI İZMİR’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

30.12.2020 tarihinde Konak-İzmir’de gerçekleştirilen toplantıya TUZED Onursal Başkanı Gafur Oturak, Ege Bölge Başkanı Cevdet Çağlar ile Doğu Anadolu Bölge Başkanı İsmail Karabulut katıldı.

TUZED BÖLGE BAŞKANLARI TOPLANTISI İZMİR’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
TUZED BÖLGE BAŞKANLARI TOPLANTISI İZMİR’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ egeseshaber

Toplantıda 2020 yılı içinde Uzman Çavuşlar ile Mağdur Olanlar adına yapılan faaliyetler değerlendirildi.

  Yapılan açıklamada özellikle emekli olup da mağdur olanlar ele aındı ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nde roform niteliğinde bir değişime ihtiyaç olduğu ayrıca MSB Üniversitesi bünyesinde Uzman Çavuş Meslek Yüksekokulu açılmasını,10 yılı dolduran uzman çavuşlara muvazzaflık verilmesi ve 52 olan emeklilik yaşının 55'e çekilmesi gerektiği belirtildi.

 Bizler 6000 sayılı kanun mağdurları, uzman çavuş olarak görev yapıp sivil memur olarak maalesef emekli edildik. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde en az 20-25 yıl uzman çavuş olarak görev yaptık. 25 yılın sonunda emekli edilirken maalesef uzman çavuş olarak emsallerimiz gibi emekli edilmedik, sivil memur olarak emekli edildik. Yasal düzenlemelerin yapılarak bizlerde emsallerimiz gibi uzman çavuş emeklisi olmak istiyoruz. Astsubaylar ve subaylar nasıl ki rütbelerinden emekli oluyorlarsa bizlerde mesleklerini sonuna kadar alnının akıyla getirmiş uzman çavuşlar olarak emekli olmak istiyoruz. Devlet yetkilileri ve Milli Savunma Bakanı'mıza sesleniyoruz. Mağduriyetimiz bir an önce giderilsin.

 6000 sayılı kanundaki belirsizlikten dolayı en vasıfsız sivil memur statüsünde emekli edilerek hak kaybında uğratıldık. Bu hak kaybımın giderilerek özlük haklarımın tekrar iade edilmesini istiyorum.

 Türk Silahlı Kuvvetleri’nde uzun yıllar görev yaptım ve emekli oldum. Bu görev süresince verdiğimiz bütün emekler yok sayılarak bizi sivil memur emeklisi olarak emekli yaptılar. Sivil memur emekliliği mağduriyeti giderilmesi için özellikle MSB ve hükümet yetkililerinin buna çare bulmasını ve bizim ailelerimizin, çocuklarımızın mağduriyetinin giderilmesini devlet büyüklerimizden bekliyoruz.

 Görevim süresince şehit ve gaziler verdik. Verilen bunca hizmetin sonucunda ise sivil memur olarak emekli edildik. Oysa biz ülkemize sivil memur olarak değil yıllarca uzman çavuş olarak hizmet verdik. Mağduriyetimizin giderilmesini, emekli uzman çavuş ve özlük haklarımızın geri verilmesini siz devlet yetkililerden istiyoruz.

 Son Olarak 17 Aralık 2020 tarihinde MSB Alt Komisyon Başkanı sayın Mehmet Muş’un başdanışmanıyla yapılan görüşmede söz konusu 6000 Sayılı Kanun Mağduru Uzman Çavuş Sivil memur emeklilerinin de içinde bulunduğu 36 maddelik torba yasanın Meclisin 2'nci yasama açılışında meclise gelip yasalaşacağını belirtmiştir. Bu da takriben Mart-Haziran 2021 tarihinde denk gelmektedir.

"Biz Sizden Artı Bir Hak İstemiyoruz. Bizim Olanı Geri Verin Yeter!"

6000 sayılı kanun mağduru uzman çavuşlar emekli uzman çavuş özlük haklarını istiyor. Bu sorun uzman çavuşlar arasında bir hak kaybı sorunudur. Bu vatan evlatlarına yapılan haksızlığı düzeltin.

"Kimse Askere Değer Verdiğini Söylemesin"
Bu vatanın bölünmez bütünlüğü için şehadete yürüyen, 6000 sayılı kanunun 26. Maddesi gereği Uzman   Erbaşlık'tan sivil memurluğa zorlanan emeklilerin mağduriyetini giderin artık. Bu kahramanlar,10 yıldır hakkını istiyor. Bizler 20-25 yıl cebimizde taşıdığımız Uzman Erbaş kimliğimizi 45 yaş ve 6000 sayılı kanunla bizden alınan özlük haklarımızı bir (1) derecemizi istiyoruz. Sivil memur emekli kimliğini istemiyoruz. Bu yanlıştan dönün lütfen.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GAFUR OTURAK     2020-12-31 Başarılar Dilerim.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"YARIN SEÇİM OLSA BİZ HAZIRIZ"
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR KOOPERATİF İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR KOOPERATİF İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR
"