Advert

BAŞKAN İDUĞ'DAN ZABITAYA BAŞARI BELGESİ

Bornova Belediyesi’nin çevre ve görüntü kirliliğine neden olan moloz atıklarının uygun olmayan alanlara bırakılmasını engellemek amacıyla hayata geçirdiği Sivil Moloz Ekibi, ilçede kaçak moloza geçit vermiyor. Başarılı çalışmalara imza atan ekibe Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Zabıta personeline başarı belgesi ve hediye vererek teşekkür etti.

BAŞKAN İDUĞ'DAN ZABITAYA BAŞARI BELGESİ
BAŞKAN İDUĞ'DAN ZABITAYA BAŞARI BELGESİ egeseshaber

Zabıta Müdürlüğü bünyesinde kurulan Sivil Moloz Ekibi’nin  çalışmaları sonucu 2020 yılı içinde uygunsuz yerlere moloz dökümü yapan 89 tüzel ve gerçek kişi suçüstü yakalandı.  Molozların atıklarının yoğun biçimde döküldüğü yer ve saatlerde vardiya usulü çalışma yapan ekipler, güvenlik kameralarının detaylı bir şekilde izlenmesi, muhtarlar ve duyarlı vatandaşların desteğiyle  moloz dökenleri tespit etti. Toplam da 755 bin TL para cezası kesildi.

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Sivil Moloz Ekibi’ni ceza kesmek için değil, caydırıcı olmak için kurduk. Bunun için cezaları yasanın ön gördüğü tavan ücret üzerinden kesiyoruz. Ekibimiz sayesinde Bornova’da iyi çalışmalar yürütüyoruz. Hedefimiz daha temiz ve yaşanabilir bir kent yaratmak. 2021’de de kaçak moloz dökümlerine izin vermeyeceğiz. ”dedi. 

RANDEVULU MOLOZ SİSTEMİ

Bornova Belediyesi, Randevulu Moloz Toplama Sistemi ile çalışıyor. Vatandaşlar Bornova Belediyesi’nin 0 232 999 29 29 numaralı santral numarasını arayarak molozları koyacağı yere konteyner talep ediyor. Çuvalladığı atıkları konteynerin içine koyuyor. Belediye ekipleri vinçli sistemle konteyneri alıp moloz döküm alanlarına taşıyor. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"YARIN SEÇİM OLSA BİZ HAZIRIZ"
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR KOOPERATİF İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR KOOPERATİF İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR
"