Advert

AKADEMİK DESTEK PROJESİ KAPSAMINDA 3 BİN ÖĞRENCİYE DESTEK

Uşak Valiliğinin himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinasyonunda yürütülen Akademik Destek Projesi (AK-DES) kapsamında, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sekizinci sınıfta öğrenim gören 3.000 öğrenciye altı kitaptan oluşan yardımcı kitap seti dağıtıldı.

AKADEMİK DESTEK PROJESİ KAPSAMINDA 3 BİN ÖĞRENCİYE DESTEK
AKADEMİK DESTEK PROJESİ KAPSAMINDA 3 BİN ÖĞRENCİYE DESTEK egeseshaber

Valilik Makam toplantı salonunda düzenlenen kitap dağıtım programına Vali Funda Kocabıyık'ın yanı sıra Vali Yardımcısı Muammer Balcı, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, TÜPRAG Kışladağ Altın Madeni Kamu ve Halkla İlişkiler Müdürü Hakan Ünal ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan Vali Funda Kocabıyık, Akademik Destek Projesi (AK-DES) ile öğrencilerin derslerdeki mevcut akademik performanslarının daha ileri taşınması ve geliştirilmesinin hedeflendiğini kaydetti.

"ÖĞRENCİLERİMİZE KATKI SAĞLAYACAĞIZ"

Kovid 19 salgını nedeniyle öğrencilerin okullarda yüz yüze eğitim imkanlarından mahrum kaldıklarını ifade eden Vali Funda Kocabıyık "Öğretmenlerimizin büyük özverileriyle gerçekleştirilen canlı yayınlarda eğitimin uzaktan da olsa planlandığı gibi yürütülmesi, öğrencilerimizin sınavlara en iyi şekilde hazırlanması doğrultusunda derslerimiz ve eğitim faaliyetlerimiz devam ediyor. Özellikle LGS'ye hazırlanacak olan sekizinci sınıf öğrencilerimizin bu süreçten olumsuz etkilenmemeleri yönünde yoğun çaba harcıyoruz. AK-DES kapsamında geçen yıl yaptığımız yardımcı kitap seti dağıtımı bu yıl daha da önem kazandı. Öğrencilerimizin yardımcı kitap setleriyle desteklenerek sınava hazırlanmalarına katkı sağlayacağız.” dedi.

KOCABIYIK'TAN ÖĞRENCİLERE MESAJ

Hızla gelişen ve değişen dünyaya uyum sağlamak ve Türkiye’nin hak ettiği konumda yer alması hedefini gerçekleştirmek amacıyla 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde kültürel değerlerle donanmış, zihinsel ve duyuşsal becerilere sahip nesiller yetiştirildiğini ifade eden Vali Funda Kocabıyık, “Hayatlarının en verimli çağında, gençlerimizden akademik başarının yanında evrensel, yerel, maddi, manevi, mesleki, ahlaki ve millî tüm değerleri kapsayan ve kuşatan bir olgunlaşma sürecini yaşamaları için çaba gösteriyoruz. Milli Eğitim Bakanlığımız, müfredatı öğrencilerimizin ilgi, yetenek ve mizacına, toplumun ve çağın değişen şartlarına uygun olarak hazırlıyor. Uygulanmakta olan yeni sınav sistemi çağın ve geleceğin becerilerine uygun olarak sadece bilgiyi değil; anlama, yorumlama ve uygulama becerilerini de içinde barındırmaktadır. Bu sınav sisteminde çok okuyan, okuduğunu anlayan, yorumlayan, eleştiren ve üreten öğrenciler başarılı olacaktır. Öğrencilerimizin edindikleri her türlü bilgi, beceri ve tutumun müspet davranışa dönüşmesini; kendilerine, ailelerine ve içinde yaşadıkları topluma doğrudan katkı sağlayacak ve ülkemizin kalkınması adına önemli işler yapacak bireyler olmalarını arzu ediyoruz.” şeklinde konuştu.

18 BİN YARDIMCI KİTAP ULAŞTIRILACAK

Liselere Giriş Sınavı’na hazırlanan 3 bin öğrenciye “Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi” dersleri sorularından oluşan 18 bin adet yardımcı kitabın ulaştırılacağını ifade eden Vali Funda Kocabıyık, “Kaynak kitapların öğrencilerimizin yeni nesil sorulara aşina olmasında ve soruların çözümündeki mantığı kavramasında etkili olacağı kanaatindeyim. Pandemi tedbirleri nedeniyle eğitim setlerini hijyen ve mesafe kuralları çerçevesinde, okul müdürlükleri aracılığıyla öğrencilere ulaştırılacağız. Kitapların temininde desteklerinden dolayı TÜPRAG Metal Madencilik A.Ş. yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"TEPEDEN ATAMAYLA GELEN REKTÖR ÖNCELİKLERİ DİKKATE ALMIYOR"
CHP’Lİ YALIM’DAN VERGİ VE HARÇ ZAMLARINA TEPKİ
CHP’Lİ YALIM’DAN VERGİ VE HARÇ ZAMLARINA TEPKİ
"