Advert

UŞAK VALİSİ FUNDA KOCABIYIK'TAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Uşak valisi Funda Kocabıyık 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

UŞAK VALİSİ FUNDA KOCABIYIK'TAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
UŞAK VALİSİ FUNDA KOCABIYIK'TAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI egeseshaber

Vali Kocabıyık yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; " Basın, demokrasinin temel taşlarından olup halkın en tabii haklarından biri olan haberleşme ve doğru habere ulaşma özgürlüğünün taşıyıcısıdır. 

Basın mensuplarımız; toplumu doğru bilgilendirme ve elde ettikleri bilgi-haberleri, tarafsızlık, kişilik haklarına saygı gibi değerler etrafında ilkeli yayıncılık anlayışıyla sunma görevini yerine getirmektedir. Ayrıca basın mensuplarımızın yerine getirdiği bu önemli görev, gazetecilerimizin yaşanan gelişmelere ve değişimlere yapıcı ve sağduyulu yaklaşmasıyla demokrasimize katkı sağlamakta, millet şuurumuzu güçlendirmektedir. 

Dünyamızda bilgi her geçen gün katlanarak artmaktadır. Bu durum doğru ve güvenilir bilgi kaynaklarını daha önemli hâle getirmektedir. Yaşanan gelişmelerden halkın haberdar olması noktasında ise gazetecilerimizin üzerine düşen sorumluluk giderek artmaktadır.

Teknolojinin getirdiği yenilikler; internet haberciliğini ve yeni medya alanlarını etkilemekte, bu alanlarda bir dönüşüme sebep olmaktadır. Bu dönüşümün getirdiği yeniliklerin yanında vatandaşlarımızın doğru ve tarafsız bilgi almalarını sağlamak amacıyla kamuoyunun yararını gözeten basın mensuplarımız büyük bir çaba göstermektedir. 

Özellikle son dönemlerde yaşanan ve hâlâ dünyada etkisini sürdürmekte olan pandemi, bir anlamda tüm toplumları dijitalleşmeye zorlamıştır. Bu kapsamda tarafsız ve doğru bilgi kaynaklarının bilgi kirliliğinden uzak halka sunulmasında gazetecilerimiz önemli bir rol oynamış ve oynamaya devam etmektedir. Aynı zamanda geçtiğimiz yıl boyunca sadece ülkemizde değil dünyada yaşanan hızlı gelişmeleri ve olayları aktarmak amacıyla basın mensuplarımız yoğun bir mesai harcamıştır.

Dünyada, ülkemizde ve ilimizde yaşanan olaylardan ve gelişmelerden anında haberdar olmamızı sağlayan, mesai mefhumu gözetmeksizin fedakârca görev yapan basın mensuplarımızın, bundan sonraki süreçte de görev ve sorumluluklarını özenle yerine getireceklerine inancımız tamdır. 

Ülkemizde ve ilimizde ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışı ile görev yapan değerli basın mensuplarımıza teşekkür ediyor, tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"YARIN SEÇİM OLSA BİZ HAZIRIZ"
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR KOOPERATİF İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR KOOPERATİF İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR
"