Advert

CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Özkan Yalım, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ
CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ egeseshaber

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü anısına  Yalım Otel'de düzenlenen kahvaltı programında  CHP Uşak  Milletvekili Özkan Yalım, CHP eski Merkez İlçe Başkanı Halil Arslan ve yerel basın mensupları ile bir araya geldi.

Programda konuşma yapan CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım davetli olan Uşak İli yerel basın mensubu gazetecilerin Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı. Konuşmasında Yalım şunları söyledi;

"Demokratik ve çağdaş toplumlar yaşayışları gereği, insanların düşüncelerine önem verir ve ifade özgürlüğünü temel alır. İfade özgürlüğünün yerine getirilmesinde ise en büyük görev basın mensuplarına düşmektedir. Yanlışın ortaya çıkarılmasında, kamuoyunun bilgilendirilmesinde, ilerleyişin düzene sokulmasında basının yeri yadsınamaz. Bu noktada dikkat edilmesi gereken unsur ise basın mensuplarının çalışacakları ortamın onlara engel olmaması ve olayları herhangi bir etki altında kalmadan direkt aktarabilmeleri için zemin sağlanmasıdır. Ülkemizde ne yazık ki son dönemlerde uzun süreli ekran karartmaları, kapatmalar, cezalar gibi caydırıcı uygulamalar bulunmakta. Unutulmamalıdır ki bugün üzerine baskı kurulan, yayın hayatına müdahale edilen her basın yayın organı, yarın o baskıyı uygulayan kişi ve kurumlara da lazım olabilir. Kendi sesini duyurmak isteyen, bir yanlışı gün yüzüne çıkarmak isteyen herkesin ihtiyacıdır, özgür basın. Temennim düşüncelerin özgürce dile getirildiği, basının etki altında bırakılmadığı bir Türkiye'dir. Bu düşüncelerle tüm gazetecilerimizin ve basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlarım"

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım yapmış olduğu konuşmasının ardından konu ile ilgili basın mensupları ile sohbet etti.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü anısına düzenlenen kahvaltı programı sonunda CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım ve yerel basın mensupları birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OKULLARI GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALARAK AÇIN!
OKULLARI GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALARAK AÇIN!
İZMİR'DE YILIN İLK FİDANLARI ÜRETİCİYLE BULUŞTU
İZMİR'DE YILIN İLK FİDANLARI ÜRETİCİYLE BULUŞTU
"