Advert

“BU ŞEHRE YAKIŞMIYORSUN CEHENNEME KADAR YOLUN VAR"

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın Uşak Valiliği karşısında yıllardır ne yapılan ne yıkılan bina hakkında konuştu. Bina sahiplerinin yaklaşık 50 yıldır inşaatı bitiremediklerini, buna da niyetlerinin olmadığını söyledi.

“BU ŞEHRE YAKIŞMIYORSUN CEHENNEME KADAR YOLUN VAR
“BU ŞEHRE YAKIŞMIYORSUN CEHENNEME KADAR YOLUN VAR egeseshaber

Şehrin bu kirli görüntüyü çekmek zorunda olmadığını vurgulayan Çakın, bina sahipleriyle aralarında geçen diyalogu şu şekilde anlattı; “50 yıldır devam eden bir inşaat, 1999,2001 depremlerinden sonra yönetmelik değişmiş, binanın sağlam olduğuna dair bir belge, rapor getirmeden sana nasıl bunun inşaat ruhsatını nasıl verebilirim diyorum, ben mahkemeye giderim diyor, cehenneme kadar yolun var nereye gidersen git, bu şehre yakışmıyorsun” dedi.

Yaklaşık 50 yıldır bir türlü bitirilemeyen bina hakkında göreve geldikleri ilk andan itibaren bu çirkin görüntüyü ortadan kaldırmak için gerekli çalışmalarını başlattıklarını anlatan Çakın; “ Buranın riskli bir yapı olduğu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonunda tespit edildi. Yer sahibi bu konuyu hakkıdır, mahkemeye taşıdı, şu günlerde bilirkişi raporları, değerlendirmeler yapılıyor.  Biz de bütün gücümüzle bu çirkin yapının ortadan kaldırılması için mücadele ediyoruz.” dedi.

“ÇOK AYIP”

Özel mülkiyete saygısının olduğunu aynı saygıyı şehir adına mülkiyet sahiplerin beklediğini söyleyen Çakın;  “Çok ayıp. Kimse sizin mülkiyetinize tecavüz etmiyor, arsanıza el koymuyor, hiçbir şekilde böyle bir şey söz konusu değil.  Bu şehir sizi çekmek zorunda değil, bu görüntüyü çekmek zorunda değil. Ya burayı yapın ki niyetiniz olsa defalarca tadilat ruhsatlar, inşaat ruhsatları uzatılması… niyetiniz olsaydı bunu gerçekleştirdiniz. Şimdi bize yeniden başvurursanız 50 yıldır devam eden bir inşaat, 1999,2001 depremlerinden sonra yönetmelik değişmiş, binanın sağlam olduğuna dair bir belge, rapor getirmeden sana nasıl bunun inşaat ruhsatını verebilirim diyorum, Ben mahkemeye giderim diyor, Cehenneme kadar yolun var nereye gidersen git, bu şehre yakışmıyorsun” şeklinde konuştu. 
HABER /  BAYRAM KELEŞ

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OKULLARI GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALARAK AÇIN!
OKULLARI GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALARAK AÇIN!
İZMİR'DE YILIN İLK FİDANLARI ÜRETİCİYLE BULUŞTU
İZMİR'DE YILIN İLK FİDANLARI ÜRETİCİYLE BULUŞTU
"