Advert

GÖREM ENGELLİ BİREYLERE BEYAZ BASTON

Bornova Belediyesi, Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası kapsamında 5 görme engelli vatandaşa ihtiyacı olan beyaz bastonlarını hediye etti.

GÖREM ENGELLİ BİREYLERE BEYAZ BASTON
GÖREM ENGELLİ BİREYLERE BEYAZ BASTON egeseshaber

Bornova Belediyesi ilçede yayan görme engelli vatandaşların gönüllerine dokundu. Toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl dünyada 7-14 Ocak tarihleri arası anılan Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası kapsamında 5 vatandaşa ihtiyacı olan beyaz bastonlarını hediye etti.

 

Toplumsal farkındalık oluşturmak ve engelleri aşmak adına yapılan çalışamada Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri görme engelli vatandaşların evleri ziyaret etti. Onlar için özgürlüğün simgesi olan beyaz baston yardımında bulundu.

 

İlçede yaşayan bütün engelli vatandaşların günlük yaşamlarını kolaylaştırmak için çalışmalar yaptıklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ,  “Engelli bireylerimizin hayatlarını kolaylaştırmak bizim için çok önemli. Onlara destek olarak sorunların çözmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Yürüme engelli biri için tekerkli sandalye nasıl bir ihtiyaçsa görme engelli bireyler için de beyaz bastonlar bir ihtiyaç”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"