Advert

HAVA SICAKLIKLARI DÜŞÜYOR, BUZLANMA İLE BİRLİKTE ZİRAİ DON BEKLENİYOR

Meteoroloji 5.Bölge (Afyonkarahisar) Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nin tahminlerine göre buzlanma ve don bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARI DÜŞÜYOR, BUZLANMA İLE BİRLİKTE ZİRAİ DON BEKLENİYOR
HAVA SICAKLIKLARI DÜŞÜYOR, BUZLANMA İLE BİRLİKTE ZİRAİ DON BEKLENİYOR egeseshaber

Tarım Ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Meteoroloji 5. Bölge Müdürlüğü'nün değerlendirmesine göre (Afyonkarahisar, Uşak, Denizli) bugün (15.01.2021) sabah saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemlerin etkisi altına girecek. Bu sistemlerle birlikte halen mevsim normallerinde seyreden hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altına düşmesi bekleniyor.

Hafta sonunda sıcaklıkların mevsim normallerinin 2 ila 5 derece altında seyredeceği, hafta başında ise (18.01.2021) sıcaklıkların daha da düşeceği ve bölge genelinde mevsim normallerinin 8 ila 10 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor. Sıcaklıkların mevsim normallerinin de altına düşmesiyle birlikte Denizli’de orta, Afyonkarahisar ve Uşak çevrelerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor. Sıcaklıkların düşmesiyle birlikte ulaşımda görülebilecek aksamaların yanında, zirai faaliyetlerine devam eden üreticilerimizin buzlanma ve don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Başlama-Bitiş Zamanı 14.01.2021 17:00 - 20.01.2021 18:00

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SALGINDA YENİ SÜRECİN  AYRINTILARI
SALGINDA YENİ SÜRECİN AYRINTILARI
İLKLER ŞEHRİ UŞAK KORONAVİRÜS TEDBiRLERİNDE BİR İLKE İMZA ATTI
İLKLER ŞEHRİ UŞAK KORONAVİRÜS TEDBiRLERİNDE BİR İLKE İMZA ATTI
"