Advert

MANİSA'DA 4 ENERJİ SANTRALİ DÜZENLENEN TÖRENLE AÇILDI

Manisa’da, ülkemizin enerji arzına büyük katkıda bulunacak 4 enerji santrali, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans yoluyla katıldığı törenle açıldı. Soma ve Kırkağaç ilçelerine doğal gaz arzının da yapıldığı törene, Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Güzgülü de katıldı.

MANİSA'DA 4 ENERJİ SANTRALİ DÜZENLENEN TÖRENLE AÇILDI
MANİSA'DA 4 ENERJİ SANTRALİ DÜZENLENEN TÖRENLE AÇILDI egeseshaber

Manisa’da, yaklaşık 1700 vatandaşa istihdam sağlayacak, 2.5 milyon hanenin enerji ihtiyacını karşılayacak 4 enerji santralinin resmi açılışı yapıldı. Törende ayrıca, Soma ve Kırkağaç ilçelerine de doğal gaz arzı yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplu açılış törenlerine video konferans bağlantısıyla katılırken Soma Kolin Termik Santralinde düzenlenen törene,  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, bakan yardımcıları, Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü,  MHP İl Başkanı Ömer Baysal, AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı, MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Duman, firma yetkilileri ve daire müdürleri katıldı. Açılış töreninde konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Manisa’mızın ve Türkiye’mizin üretim gücüne güç katacak yatırımlarımızın ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum ”ifadelerinde bulundu.

“Hayırlı olsun”

Açılış törenine daha sonra, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlantıyla katıldı. Şehzadeler şehri Manisa'da enerji alanında kazandırdıkları yatırımların açılış heyecanını yaşadıklarını dile getiren Erdoğan, toplam bedeli 1,37 milyar dolara ulaşan dört enerji tesisinin şehre, Manisalılara, tüm millete hayırlı olmasını diledi. Erdoğan ayrıca, Soma ve Kırkağaç'taki vatandaşların da artık doğal gazın konforundan, temizliğinden ve rahatlığından yararlanacağını sözlerine ekledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından ‘Ya Allah Bismillah’ diyerek tören alanındakiler tarafından kurdele kesimiyle Kolin Termik Santralinin açılışı gerçekleştirildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OKULLARI GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALARAK AÇIN!
OKULLARI GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALARAK AÇIN!
İZMİR'DE YILIN İLK FİDANLARI ÜRETİCİYLE BULUŞTU
İZMİR'DE YILIN İLK FİDANLARI ÜRETİCİYLE BULUŞTU
"