Advert

SOL PARTİ'DEN COVİD AŞISI SORUSU: "AŞI NEREDE?"

SOL Parti Uşak Parti Meclis Üyesi Mahmut Uludağ geciken COVİD-19 aşısı hakkında açıklamalarda bulundu.

SOL PARTİ'DEN COVİD AŞISI SORUSU:
SOL PARTİ'DEN COVİD AŞISI SORUSU: egeseshaber

SOL Parti Uşak Meclis üyesi Mahmut Uludağ yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; "Salgın boyunca başarısızlıktan başarısızlığa koşan iktadar, aşıyı da muammaya çevirdi. 11 Aralık'ta aşılama başlayacak açıklamasını yapan Sağlık Bakanı, ancak 1 ay sonra ve sadece 3 milyon doz aşı getirebilmiş olmanın açıklamasını yapamıyor. 

Bugün de ne kadar aşı anlaşması yapıldığı, aşıların ne zaman geleceği ya da aşının neden alınamadığı sorularına iktidardan bir yanıt verilebilmiş değil. Aşının gecikmesi halk sağlığı sorununu büyütüyor! Her gün yeni insanların hastalanmaya devam ettiği, ölümlerin sürdüğü bu krizin sorumlusu iktidardır. Herkesin ücretsiz ve zamanında aşı vurulma hakkı var. Aşılanma talebimizi yükseltmeliyiz. Aşağıda yer alan dilekçiyi doldurup imzalayarak, İl Sağlık Müdürlüklerine ulaşıp aşımızı talep ediyoruz. "

İl Sağlık Müdürlüğü'ne bir açıklama yapan SOL Parti Uşak Meclis üyesi Mahmut Uludağ; "Salgından korunmak için güvenli, koruyucu, genel kabul gören ve geçerli bilimsel değerlendirmelerden geçen Covid-19 aşısıyla bir an önce aşılanmak istiyorum. Birçok ülkede vatandaşların hangi tarihte aşı olacağının belirlendiği haberlerini okuyoruz. Hangi tarihte, hangi aşıyla aşılanacağım konusunda tarafıma bilgi verilmesi için gereğini arz ederim." ifadelerini kullandı.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Şirin Avcı     2021-01-20 Günaydınlar. SOL Parti PM Üyesi Uludağın açıklamalarını destekliyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OKULLARI GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALARAK AÇIN!
OKULLARI GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALARAK AÇIN!
İZMİR'DE YILIN İLK FİDANLARI ÜRETİCİYLE BULUŞTU
İZMİR'DE YILIN İLK FİDANLARI ÜRETİCİYLE BULUŞTU
"