Advert

CHP UŞAK İL BAŞKANLIĞI KAHVEHANECİLER ODASI'NI ZİYARET ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanlığı Kahvehaneciler Odası'nı CHP Uşak İl Başkanı Dr. Ali Karaoba yönetiminde ziyaret etti. Ziyaret sırasında Kahvehaneciler Odası Başkanı Erkan Börekçi hükümetin kendilerini istemediklerini söylerken sorunlarını anlatan kişinin ise CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu söyledi.

CHP UŞAK İL BAŞKANLIĞI KAHVEHANECİLER ODASI'NI ZİYARET ETTİ
CHP UŞAK İL BAŞKANLIĞI KAHVEHANECİLER ODASI'NI ZİYARET ETTİ egeseshaber

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanlığı Dr. Ali Karaoba yönetiminde Kahvehaneciler Odası'nın Uşak şubesini ziyaret etti. Karaoba'ya CHP Uşak Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen ve CHP Kadın Kolalrı Başkanı Ayşe Ayaz eşlik etti. 

"BİZ BU ADALETİ HİÇ GÖRMEDİK"

Kahvehaneciler Odası Uşak Şubesi Başkanı Erkan Börekçi kendilerinin mağdur durumda olduklarını söyledi ve federasyonun başkanın televizyonlara çıkmamasından dolayı serzenişte bulundu. Börekçi ayrıca federasyon başkanın 15 bin TL maaş aldığını bu maaşın ise kendilerinden kesilerek federasyon başkanına verildiğini söyledi. Börekçi, hükümetin kahvehaneciler sektörünü istemediğini de sözlerine ekledi. Kendilerinin sorunlarını, sıkıntılarını anlatan tek kişinin Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu da sözlerine ekleyen Börekçi şöyle devam etti; "Kemal Kılıçdaroğlu'nun mecliste 'esnafa ne destek verdiniz?' sorusuna verilmeyen cevabın farkındayız. İktidar partisinin adı adalet ama biz kahvehanciler olarak bu adaleti hiç görmedik." dedi.

"40 YIL VERGİ VERDİNİZ 40 GÜN BAKAMADILAR"

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanı Dr. Ali Karaoba ise yaptığı açıklamada kahvehaneciler esnafının sıkıntılı ortamdan en çok etkilenen sektör olduğunu söyledi. Karaoba açıklamasında; "40 yıl vergi verdiniz ama size 40gün bakamadılar. Harçlık gibi değil de ayakta kalabileceğiniz, yaşayabileceğiniz düzeyde bir destek olmalıydı. Bazı meslekleri insanlar pek ciddiye almazlar ama düşünüldüğünde hep vardır kahvehaneciler sektörü de aynı bu durumda." diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OKULLARI GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALARAK AÇIN!
OKULLARI GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALARAK AÇIN!
İZMİR'DE YILIN İLK FİDANLARI ÜRETİCİYLE BULUŞTU
İZMİR'DE YILIN İLK FİDANLARI ÜRETİCİYLE BULUŞTU
"