Advert

BORNOVA'DA UĞUR MUMCU'YU ANMA ETKİNLİĞİ

Uğur Mumcu’yu anma etkinliği Bornova Belediyesi’nin instagram hesabından canlı olarak yayınlanacak.

BORNOVA'DA UĞUR MUMCU'YU ANMA ETKİNLİĞİ
BORNOVA'DA UĞUR MUMCU'YU ANMA ETKİNLİĞİ egeseshaber

Bornova Belediyesi Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu’yu katledilişinin 28. yılında, Şiir ve Müzik Dinletisi ile anacak. Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler nedeniyle izleyicisiz olarak gerçekleşecek etkinlik Bornova Belediyesi’nin instagram hesabından canlı olarak yayınlanacak.

Usta Gazetecinin adına taşıyan Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki gerçekleştirilecek etkinlik saat 12.30’da başlayacak. Bornova Belediyesi’nin instagram hesabından canlı olarak yayınlanacak dinletide Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu(BBŞT) yönetmenlerinden Hakan Taner Yıldırım Uğur Mumcu’nun sesleniş şiirini okuyacak. Utku Gücoğlu piyano, Gökay Kaçanoğlu kemanı ile şiire Yıldırım’a eşlik edecek. BBŞT kursiyerlerinden Aleyna Bozan ise Yiğidim Aslanım şarkısını söyleyecek. Etkinlik Bornova Belediyesi’nin instagram hesabı üzerinden canlı yayınlayacak.

Tüm Bornovalılar’ı etkinliği takip etmeye davet eden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Uğur Mumcu’nun her şeyden önce Atatürkçü bir yurtsever olduğunu belirterek, “O, yaşamı boyunca herkes için ve her yerde demokrasiyi, emeği ve çalışanın hakkını savundu. Sömürüye, soyguna, talana şiddete, din tüccarlarına karşı çıktı, laikliği, bilimi ve demokrasiyi savundu. Barıştan yana oldu. Uğur Mumcu her zaman yüreğimizde yaşayacak. Hiç zaman unutmayacağız, unutturmayacağız” diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OKULLARI GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALARAK AÇIN!
OKULLARI GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALARAK AÇIN!
İZMİR'DE YILIN İLK FİDANLARI ÜRETİCİYLE BULUŞTU
İZMİR'DE YILIN İLK FİDANLARI ÜRETİCİYLE BULUŞTU
"